BİR KAHVE BELGESELİ: GÖZ AÇIP KAPAYINCAYA KADAR

Kahve ve kahve kokularının baş döndürücü dünyasında kaybolan bir adamın hikayesi bu… Dünyayı konuşturan, kokusuyla zamanda yolculuğa çıkaran, eşsiz tadıyla önemli anların tanığı ve sohbetlerin vazgeçilmezi kahve. Türk kahvesini sınırların ötesine taşıma ve dünyayla buluşturma yolculuğunda Arçelik, bu projesiyle de bir ilke imza atıyor.

Selin Atasoy ve Okan Bayülgen’in senaryosunu yazıp, Okan Bayülgen’in aynı zamanda başrolünde yer aldığı “Göz Açıp Kapayıncaya Kadar” kahveyi alışılmışın dışında ele alan bir doku-drama olarak karşımıza çıkıyor.

Kahve kültürünü geleceğin teknolojisiyle buluşturan Arçelik, kahvenin geleceği için önemli adımlar atmaya devam ediyor.  Kahveye olan tutkusunu tüm kahve severlerle paylaşmak ve bunu kutlamak için kahve odağında zamansız bir doku-drama filmini onlara armağan ediyor. Bu heyecanla çıktığı yolda Okan Bayülgen’le yollarını kesiştirerek, sanatçının merceğinden kahvenin hikayesini sunuyor.

Büyülü Çekirdeklerin Hayatımıza Dokunan Etkileyici Yolculuğu

Kahve tutkunu bir adamın kahvenin gerçek hikayesini öğrenme arayışı; Göz Açıp Kapayıncaya Kadar. Kahveyle arasındaki derin bağı keşfederken, izleyenleri kimi zaman tesadüflerle kimi zaman planlayarak iç içe geçen farklı hikayelerle buluşturuyor.

Film, iyi kahvenin nasıl yapılacağından, en güzel haliyle nerede içileceğine, kahvenin yol arkadaşlığından, müzik, tarih ve edebiyat dünyasında nasıl bir yer edindiğine, Arçelik Türk Kahvesi Makinesi Telve’nin yaratılma hikayesinden Türkiye’de kahve üretimine, davetkar kokusuyla duyularımızı nasıl harekete geçirdiğine kadar pek çok konuyu uzmanlarının bakış açısından yansıtıyor.  Ahmet Ümit, Emrah Sefa Gürkan, Vedat Ozan, Tuncer Tunceli, Sahrap Soysal ve Osman Serim gibi alanında profesyonel isimlerin anlatımıyla kahvenin hikayesine yeni bir pencere açıyor.

Kahvenizi hazırlayın ve filmi izlerken fincanınızdaki mükemmel içeceğin hikayesini keşfedin!

“Göz Açıp Kapayıncaya Kadar” 13 Mart Cumartesi günü Arçelik YouTube kanalında gösterime girecek. 

YORUM YAP

You don't have permission to register
Follow us on Social Media