banner-image

 

Biz Kimiz ?

Biz şuyuz; Dünya ne kadar kötüye giderse gitsin sanatın hep var olacağına ve insanları iyileştireceğine inananız.
Biz şuyuz; Çalıştığımız gazetelerden kovulsak da, haksızlığa boyun eğmeyen, kendi mecramızı kurup yola devam edeniz.
Biz şuyuz; Özgürüz, günceliz, yazar çizeniz, haber okuyanız, haber vereniz, sanatın ve sanatçının yanındayız.
Biz gazeteciyiz, yaratıcıyız, sanatçıyız, pes etmeyeniz.
Biz ajandamızı sizlerle paylaşan Ajandakolik’iz.

 

AjandaKolik Reklam

“BİR BAŞKADIR” DİZİSİNE ULUSLARARASI HİKAYE ANLATICILIĞI ÖDÜLÜ


Netflix’in çok ses getiren dizileri arasına giren “Bir Başkadır”, America Abroad Media (AAM) tarafından “gösteri dünyasının gücünü kullanan başarılı uluslararası hikâye anlatıcıları” alanında ödüle layık görüldü.

Bir Başkadır dizisine ödülü, 10. America Abroad Media Awards töreninde dizinin yapımcı ve yönetmeni Berkun Oya’ya Vuslat Vakfı Kurucusu Vuslat Doğan Sabancı tarafından takdim edildi.

ABD’nin başkenti Vaşington’da John F. Kennedy Merkezi’nde bu yıl onuncusu düzenlen ödül törenine, Türkiye’nin Vaşington Büyükelçisi Hasan Murat Mercan, Vuslat Vakfı Kurucusu Vuslat Doğan Sabancı, Netflix TV Global Başkanı Bela Bajaria ve Dünya İslam Birliği (MWL) Genel Sekreteri Dr. Muhammed bin Abdülkerim El-İsa ve “Bir Başkadır” dizisi ekibi ile çok sayıda önemli davetli katıldı.

Uluslararası boyutta cankulağıyla dinleme becerisini geliştirmek ve farkındalık yaratmak amacıyla faaliyetlerini sürdüren Vuslat Vakfı’nın Kurucusu Vuslat Doğan Sabancı, törende yaptığı konuşmada sosyal dışlanmayı, ötekileştirmeyi ve kutuplaşmayı engellemek için cankulağıyla dinlemenin önemini vurguladı. Doğan Sabancı, “Bir Başkadır gibi hikayeler, kendimizi ve birbirimizi cankulağıyla dinlemeye teşvik eder ve bu şekilde kalıp yargılardan uzaklaşır; birbirimize korku veya nefret yerine alçakgönüllülük ve şefkatle yaklaşırız” dedi. Doğan Sabancı, “Bir Başkadır” dizisinin, önyargılarımızın ötesine geçebilmemize ve yeni bir toplumsal sözleşme ile yaşayabileceğimiz bir dünyanın mümkün olabilmesine yardımcı olduğunun da altını çizdi.

 

America Abroad Media Ödülleri, her yıl eserleriyle medyanın toplumu bilgilendirme, eğitme ve güçlendirme görev ve yetisine örnek teşkil eden seçkin liderlere veriliyor. America Abroad Media Ödülleri’ne bu yıl Bir Başkadır dizisinin yanısıra, Netflix TV Global Başkanı Bela Bajaria ve Dünya İslam Birliği Genel Sekreteri Dr. Muhammed bin Abdülkerim El-İsa layık görüldü.

 

YORUM YAP

You don't have permission to register
Follow us on Social Media