banner-image

 

Biz Kimiz ?

Biz şuyuz; Dünya ne kadar kötüye giderse gitsin sanatın hep var olacağına ve insanları iyileştireceğine inananız.
Biz şuyuz; Çalıştığımız gazetelerden kovulsak da, haksızlığa boyun eğmeyen, kendi mecramızı kurup yola devam edeniz.
Biz şuyuz; Özgürüz, günceliz, yazar çizeniz, haber okuyanız, haber vereniz, sanatın ve sanatçının yanındayız.
Biz gazeteciyiz, yaratıcıyız, sanatçıyız, pes etmeyeniz.
Biz ajandamızı sizlerle paylaşan Ajandakolik’iz.

 

Logo üzeri reklam

BARNİ’NİN SESİ ARTIK YOK: BÜLENT YILDIRAN’I KAYBETTİK

Azizname oyunu, Ankara Sanat Tiyatrosu, 2015

“Ne sesti be” dediklerimizdendi. Sayısız karaktere ses verdi. Kuşkusuz bunlar arasında en ünlüsü çizgi film Taş Devri’ndeki Barni karakteriydi. Tiyatro oyunculuğu yanı sıra birçok film ve dizide oynadı. TRT ve özel televizyonlarda birçok dizi, gençlik programları, çocuk programları ve müzik-eğlence programları yaptı. Sanatçı Bülent Yıldıran’ı 64 yaşında kaybettik.

Oyuncular Sendikası, acı haberi sosyal medya hesabından duyurdu: “Üyemiz Bülent Yıldıran hayatını kaybetti. Çok üzgünüz. Başta ailesi olmak üzere tüm sevenlerine sabır diliyoruz. Başımız sağ olsun.”

BÜLENT YILDIRAN HAKKINDA 
Tiyatro Halkevleri’nde amatör olarak başladı. 1977 yılında ilk profesyonel deneyimini Öncü Sahne’de yaşadı. Daha sonra Ankara Halk Tiyatrosu, Sanat Evi, banka tiyatroları, Ali Hürol Tiyatrosu, Ankara Komedi Sahnesi, Kaktüs Kabare, Ankara Ekin Tiyatrosu gibi tiyatrolarda hem oyunculuk hem de rejisörlük yaptı.

Tiyatro oyunculuğu yanı sıra birçok film ve dizide oynadı. TRT ve özel televizyonlarda birçok dizi, gençlik programları, çocuk programları ve müzik-eğlence programları yaptı. Özellikle Taş Devri çizgi filmindeki Barni karakterinin sesi olarak tanınan Yıldıran, sayısız karaktere ses verdi.

YORUM YAP

You don't have permission to register
Follow us on Social Media