AjandaKolik Reklam

 

 

AVUKAT FEYZA ALTUN’UN ÇOCUKLAR İÇİN YAZDIĞI İNSAN HAKLARI VE DEMOKRASİ” SERİSİ’NİN İKİNCİSİYLE TANIŞIN


Aktivist Avukat Feyza Altun, minik okurları için İnsan Hakları ve Demokrasi Serisi’nin ikincisini kaleme aldı. İnkılâp Kitabevi etiketiyle raflarda yerini alan beş kitaplık ikinci seri, Özgür’ün maceralarını anlatırken çocuklara Anayasa, kanun, hak ve hukuk gibi kavramları da eğlenceli bir dille açıklıyor.

Hak özgürlükleri konusunda toplumu bilgilendiren ve önemli çalışmalara imza atan aktivist Avukat Feyza Altun, çocukların hakları özelinde bilgilendirmeler yaptığı yeni bir seri kaleme aldı. “İnsan Hakları ve Demokrasi Serisi”nin ikincisinde, ifade özgürlüğünden haksız yasaklara, çevreye saygıdan çocuk haklarına kadar pek çok konu Özgür ve arkadaşlarının gözünden ele alınıyor. Seride Çilek Yiyen Salyangoz, Bozuk Tablet, Gürültü Yapmadan Eğlenebilmek, Kayıp Levha, Sınıfta Temizlik Zamanı adlı beş kitap yer alıyor.

Kitapların başrolünde Özgür yer alırken hikâyelere, ailesi, arkadaşları ve öğretmenleri de katılıyor. Annesi hakem, babası aşçı olan Özgür bilinçli bir kahraman olarak başına gelen hemen her durumu sorgulayarak minik okurlara haklarını savunma konusunda yol gösterici bir model oluyor. Üstelik bunu yaparken eğlenceyi de ihmal etmiyor.

Çizimlerini yetenekli çizer Ege Karadayı’nın yaptığı kitaplar çocuklara renkli bir okuma vaat ediyor.

Comments
  • Behsat Berkay Sıyrık

    Pdfleri var mı? Okul öncesi öğretmenliği okuyorum, kitapları incelemek ve okul öncesine ne kadar uygun bakmak isterdim. İlerde okuma merkezine koymayı düşünmüştüm

    Nisan 15, 2023
YORUM YAP

You don't have permission to register
Follow us on Social Media