Arkas 23 Nisan bayramını çocuklara evde yaşatıyor

ajandakolik

Evde kalmak tüm dünya çocuklarına armağan olan 23 Nisan’ı kutlamaya engel değil. 100. yılını kutladığımız Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda Arkas Sanat Merkezi, çocukları hayal ettikleri dünyaların resimlerini yaparak hayatı renklendirmeye, Arkas Trio ise sevdikleri enstrümanlarla gelecek için çaldıkları parçaları paylaşmaya davet ediyor. Minikler hem resimleriyle hem müzik performanslarıyla kendi bayramlarını 100. yılında da coşku içinde kutlayacak.

 COVID-19 salgını nedeniyle evde kaldığımız bu süreçte, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 100. yılı coşkusu Arkas’ta çocukların hayal güçleri ile renklenirken müziğin ruhuyla pekişiyor.

#HayatıÇocuklarRenklendirecek

Arkas Sanat Merkezi okul öncesi ve ilkokul çağındaki miniklerin hayal ettikleri dünyanın resimlerini sosyal medya hesabında paylaşmaya davet ediyor. Resimlerini ad-soyad ve şehir bilgileriyle @arkassanatmerkezi hesabını etiketleyerek 21 Nisan’a kadar Instagram’da paylaşan çocukların resimleri Arkas Sanat Merkezi hesabında yayınlanacak.

#GelecekİçinÇal

Arkas Trio ise 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda sosyal medya hesabını çocukların müzik dolu dünyasına açıyor. 19 Nisan tarihine kadar enstrümanlarıyla çaldıkları parçanın videosunu #GelecekİçinÇal hashtag’i ile ad-soyad, yaş ve şehir bilgilerini ekleyerek kendi Instagram hesaplarından paylaşan 5-12 yaş arasındaki çocuklar arasından Arkas Trio sanatçılarının seçimiyle 10 çocuğun performansı @ArkasTrio hesabında yayınlanacak. Arkas Holding ve Arkas Trio hesaplarında performansları yayınlanacak 10 çocuk  aileleriyle birlikte Arkas Trio’nun gerçekleştireceği ilk konserde sanatçıları yakından dinleme fırsatını yakalayacak.

Paylaş ki çoğalsın:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Saksafoncu Lee Konitz korona yüzünden hayatını kaybetti

Amerikalı caz müziği sanatçısı, besteci ve alto saksofoncu Lee Konitz, COVID-19 sebebiyle 93 yaşında hayatını kaybetti.  13 Ekim 1927 yılında Şikago’da doğan Lee Konitz, caz müziği ile dans müziğini bütünleyen sayılı müzisenlerden […]