banner-image

 

Biz Kimiz ?

Biz şuyuz; Dünya ne kadar kötüye giderse gitsin sanatın hep var olacağına ve insanları iyileştireceğine inananız.
Biz şuyuz; Çalıştığımız gazetelerden kovulsak da, haksızlığa boyun eğmeyen, kendi mecramızı kurup yola devam edeniz.
Biz şuyuz; Özgürüz, günceliz, yazar çizeniz, haber okuyanız, haber vereniz, sanatın ve sanatçının yanındayız.
Biz gazeteciyiz, yaratıcıyız, sanatçıyız, pes etmeyeniz.
Biz ajandamızı sizlerle paylaşan Ajandakolik’iz.

 

Logo üzeri reklam

Ankara Sanat Tiyatrosu bir yıl daha kullanımda olacak

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, maddi imkânsızlıklar yüzünden 57 yıldır perde açtıkları salondan çıkmak zorunda kalan Ankara Sanat Tiyatrosu’na sahip çıkacaklarını bildirdi.

Anadolu Ajansı’ndan aldığımız bilgiye göre  Çankaya Belediyesi, Ankara Sanat Tiyatrosu’nun (AST) Kızılay Ihlamur Sokak’ta 57 yıldır perde açtığı salonun mal sahibi ile görüşmelerin yürütüldüğünü, salonun bir yıl daha AST’nin kullanımında olacağını açıkladı.

Tiyatrocu Asaf Çiğiltepe öncülüğünde, 6 Aralık 1963’te kurulan Ankara Sanat Tiyatrosu, 6 Aralık’ta, Ihlamur Sokak’ta yarım asrı aşkın süredir seyirciyle buluştuğu tarihi salondan maddi imkansızlıklar nedeniyle ayrıldıklarını kamuoyuna duyurdu.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamada, AST’nin dijitale aktarılmış oyunlarının satın alınarak, Çankaya Belediyesinin YouTube kanalından yayımlanacağını ve Belediyenin bütün salonlarının ücretsiz olarak AST’nin kullanımına açılacağı belirtildi.

Ayrıca, Kızılay’daki tarihi AST binası için mal sahibi ile görüşmelerin yürütüleceği, salonun bir yıl daha tiyatronun kullanımında kalacağı kaydedildi.

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, Ankara Sanat Tiyatrosu’nun, 58 yıl boyunca oyunlarıyla kültür ve sanat etkinlikleri ile gençlerin yetişmesinde emeği olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

“Ankara Sanat Tiyatrosu, Ankara’nın markasıdır, bir tarihtir. O nedenle kapatılması veya sanat hayatına son vermesi, bizim kabul edebileceğimiz bir konu değil. Ankara Sanat Tiyatrosu’nun oyunlarını alarak, Çankaya Belediyesi YouTube kanalımızdan yayımlayacağız. Belediyemizin salonlarını ücretsiz olarak kullanıma açacağız. Kızılay’daki tarihi AST binası için mal sahibi ile görüşmeler yürütülecek.”

YORUM YAP

You don't have permission to register
Follow us on Social Media