banner-image

 

Biz Kimiz ?

Biz şuyuz; Dünya ne kadar kötüye giderse gitsin sanatın hep var olacağına ve insanları iyileştireceğine inananız.
Biz şuyuz; Çalıştığımız gazetelerden kovulsak da, haksızlığa boyun eğmeyen, kendi mecramızı kurup yola devam edeniz.
Biz şuyuz; Özgürüz, günceliz, yazar çizeniz, haber okuyanız, haber vereniz, sanatın ve sanatçının yanındayız.
Biz gazeteciyiz, yaratıcıyız, sanatçıyız, pes etmeyeniz.
Biz ajandamızı sizlerle paylaşan Ajandakolik’iz.

 

Logo üzeri reklam

ANGELINA JOLIE’NİN ARILARLA 18 DAKİKA DURABİLMESİNİN SIRRI NE?

Fotoğraflar: Dan Winters

20 Mayıs Dünya Arı Günü için NAT GEO ile arıcılıkta kadın girişimini desteklemek amacıyla 18 arıyla kamera karşısına geçen BM İyi Niyet Elçisi, oyuncu Angelina Jolie, UNESCO ve Guerlain markası iş birliğiyle 2500 arı kovanı inşa edecek. Peki, bu kampanya için arılarla 18 dakika geçiren Angelina Jolie o süre boyunca neden hiç sokulmadı? Perde arkasını öğrendik.

Oyunculuğu, yönetmenliği ve dikkat çeken özel hayatının yanı sıra hayırseverliği ile de ön plana çıkan Angelina Jolie, kadınların arıcı olarak yetiştirilmesini destekleyen bir sosyal sorumluluk projesi için kameralar karşısına geçti. 18 dakika boyunca arılarla poz veren Jolie, çekimler sırasında bir kez bile sokulmadığını belirtti.

Arıların hangi koşullarda ve neden iğnelerini kullandığını açıklayan “bal uzmanı” Ahmet Bağran Aksoy, “Arılar herhangi bir tehlike sezdiğinde, yüksek desibel seslerde ve ani ses artışlarında, kovana doğrudan müdahale olduğunda, kovanın girişini kapadığınızda iğnelerine başvurur” bunların haricinde insan başta olmak üzere hiçbir canlıya karşı iğnelerine başvurmaz, sokmaz, saldırmaz. Dolayısıyla, doğaya polinasyon anlamında sundukları katkıyla, insanlara verdikleri şifayla dünyanın en sevimli, en zararsız en çalışkan ve de en faydalı canlı varlıklarıdır” açıklamasında bulundu.

TÜM SET ARI SOKMASINA KARŞI KIYAFET GİYDİ

45 yaşındaki altı çocuk annesi Jolie, üzerine konan arılara hiç tepki vermeden tam 18 dakika boyunca kamera karşısında durdu. Jolie’nin, Dan Winters’a poz verdiği çekim bir stüdyoda gerçekleştirildi. Karanlıkta yapılan çekimde Jolie dışında bütün set ekibi, arı sokmasına karşı koruyucu kıyafet giydi.

ARICILIĞIN GELİŞTİRİLMESİ İÇİN ÇEKİMLERE KATILDI

Angelina Jolie’nin katıldığı bu çalışma, Fransa’nın Provence bölgesinde başlayacak olan bir çalışmanın tanıtımı için gerçekleştirildi. Bu çalışma kapsamında bölgede, 5 yıl içinde 50 kadının arıcı olarak yetiştirilmesi hedefleniyor. 2 bin 500 arı kovanı oluşturup 125 milyon arı yetiştirmek de projenin hedefleri arasında yer alıyor. 

YORUM YAP

You don't have permission to register
Follow us on Social Media