Andrea Bocelli’den “Music For Hope” ile umut ve müzik yan yana…

ajandakolik

İtalyan tenör Andrea Bocelli hayatının en sıradışı performansını sergiledi. Milan’ın ikonik Duomo Katedrali’nde seyircisiz ancak Dünya’nın her yerinden insanların aynı anda canlı olarak bu duygusal ana tanıklık ettiği bu özel etkinlik YouTube üzerinden canlı yayınlandı ve tüm dünya evlerinde ayrı otururken insanları bir araya getirdi.

Dünyaya müzik aracılığıyla sevgi, şifa ve umut mesajları sunan bu benzersiz performans, Milan’daki tarihi katedral Duomo’da şehrin ve katedralin daveti üzerine gerçekleşti.

Bocelli etkinlik hakkında şunları söyledi: “Bu eşi görülmemiş deneyim benim için çok değerli. İçinden geçtiğimiz bu zorlu zamanlar acı verici olsa da hayatım boyunca yaşadığım en sevgi dolu anlar arasında yerini aldı. Hep birlikte aynı anda yalnız olma hissini doruklarında yaşadığımız bu günlerde milyonların dualarının sesi olmak beni derinden etkiledi. Sevgi bir lütuftur. Ve onun akışını sağlamak hayatın başlıca amacıdır. Kendimi hayata karşı bir kez daha borçlu hissediyorum. Bu etkinliği mümkün kılan herkese, Milan ve Curia şehirlerine ve bu daveti kabul ederek gezegen çapında bir kucaklaşmaya katılan ve bize cennetten bahşedilen lütfu kabul ederek yüreklerimize cesaret, dürüstlük ve iyimserlik getiren herkese şükranlarımı sunuyorum.”


Milan şehri ve Duomo katedrali tarafından düzenlenen bu etkinliğin prodüksiyonu ise Universal Music Group ve Sugar Music tarafından yapıldı ve YouTube’un katkılarıyla milyonlara ulaştı.

Katedralin organisti Emanuele Vianelli eşliğinde özenle oluşturulmuş bir seçkiyi, solo vokal ve organ için özel olarak düzenlenmiş versiyonlarıyla söyledi. Bu seçki arasında Bach ve Gounod’nun ‘Ave Maria’sı ve açılışı tamamen eşliksiz söylenen ‘Amazing Grace’ de bulunuyordu. Şehirde devam eden karantina halinde inanılmaz dokunaklı anlar yaşandı. Tüm performansın kaydı ise saatler içinde dijital platformlardaki yerini aldı.

Bu tarihi performansa dijital platformlar üzerinden ulaşmak isterseniz, tıklayın… https://UMGTurkey.lnk.to/andrea-bocelli-music-for-hope

Tarihi canlı yayını YouTube üzerinden tekrar izlemek için

 

Kendi adını taşıyan vakfıyla Bocelli, aktif olarak COVID-19 acil durum kampanyasını yürtüyor. Andrea Bocelli Vakfı, hastanelerin ihtiyacı olan ekipman ve sağlık çalışanlarını korumak için gerekli malzemeler için bir bağış kampanyası başladı. Bağış kampanyasına destek olmak için: https://www.gofundme.com/f/wk67wc-abfxcamerino

Paylaş ki çoğalsın:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Ortaçgil'in hayatı ve müziği "Bu Su Hiç Durmaz" kitabında

“Kar gibi örttüm üstünü içinde tüm çiçekler Birer birer titrediler Uykusuzluğundan belli kafanda birikintiler Teker teker döküldüler” En sevdiğimiz şarkılarının başında geliyordu,  onun için hazırlanan kitabın adı oldu iki yıl önce. Usta […]