“AMADEUS” OYUNUNDA OKAN BAYÜLGEN’İN YERİNE ARTIK TANSU BİÇER MOZART’I OYNAYACAK


Usta yönetmen Işıl Kasapoğlu rejisiyle yıllardır kapalı gişe oynayan, efsane besteciler Wolfgang Amadeus Mozart ile Antonio Salieri’nin çatışmasını ele alan “Amadeus” oyununda oyuncu değişikliği oldu. Selçuk Yöntem ve Özlem Öçalmaz ile başrol paylaşan Okan Bayülgen oyunda artık yok. Yeni sezonda Mozart’ı başarılı aktör Tansu Biçer oynayacak.

Çolpan İlhan & Sadri Alışık Tiyatrosu ve Piu Entertainment iş birliği ile 2019 yılından beri sahneden alkışı eksik olmayan ve kapalı gişe oynayan “Amadeus” oyunu yeni sezona yeni oyuncu kadrosuyla giriyor.

İngiliz oyun yazarı ve senarist Peter Shaffer’in 1979’da yazdığı ve Türkiye’de de birkaç defa sahnelenen “Amadeus”, Işıl Kasapoğlu yönetimindeki versiyonuyla üç yıldır seyirci tarafından büyük ilgi görüyor. İlk günden beri biletleri çabucak tükenen oyunun kadrosu oldukça kalabalık. Kostüm tasarımını Nalân Alaylı‘nın, sahne tasarımını Hakan Dündar‘ın yaptığı oyunda başrolü Selçuk Yöntem ve Özlem Öçalmaz ile paylaşan Okan Bayülgen, Mozart rolüyle büyük beğeni kazanmıştı. “Amadeus”un bu kadar sevilmesine rağmen Bayülgen’in oyundan ayrılması epey şaşırtıcı oldu. Rolün yeni sahibi Tansu Biçer olurken Okan Bayülgen’in bu kararı almasının nedeni henüz bilinmiyor. Ne Çolpan İlhan & Sadri Alışık Tiyatrosu ve Piu Entertainment’tan ne de oyuncunun kendisinden bir açıklama var. 

Yeni sezonda Tansu Biçer performansıyla başlayacak olan “yeni” Amadeus için bakalım geri dönüşler nasıl olacak? Hem Biçer’in performansını hem de gelecek yorumları merakla bekliyoruz.

Comments
  • Binnaz Aktaş

    Selçuk Yöntem sahnede yeniden sanatını konuşturdu. Tansu Biçer de muhteşemdi.

    Ocak 31, 2024
YORUM YAP

You don't have permission to register
Follow us on Social Media