ALKIŞLAR BATAKLIK MÜZİKALİNE…


Yapımcılığını OMG Productions’ın üstlendiği “Bataklık’’ Müzikali ilk sahnelenişinde herkesi büyüledi. Alanında uzman genç yaratıcı kadronun üstlendiği müzikal konusuyla, dansıyla dikkat çekti. Müzikalin yönetmenliğini Sercan Özinan’ın yaptı. Bestelerini Metin Bahtiyar’ın gerçekleştirdiği, koreografisi İzmir Tenim’e ait Bataklık Müzikalinin yazarı ise Yağmur Şakoğlu.

4 Mart tarihlerinde Ataşehir Belediyesi Mustafa Saffet Kültür Merkezi Halit Akçatepe Sahnesi’nde ikinci kez sahnelecek olan müzikalin ilk gösteriminde konusu, koreografi, müziği ile seyircilerin beğenisini kazandı.

Senfonik-Gothic müzikal türü olan müzikal için alanında uzman genç sanatçılar uzun zamandır üzerinde çalıştıkları eserlerin ilgi görmesinden başarıya ulaşmanın sevinciyle, tüm sanat severlere teşekkür ettiler.

11 kişilik canlı orkestra tarafından icra edilen müzikalin, orkestra şefliğini yine ödüllü müzisyen Metin Bahtiyar üstlendi. Atmosferi, kostümleri ve saç makyajı ile de dikkat çeken müzikal, alanında uzman kişiler tarafından titizlikle hazırlandı.

Müzikalin oyuncu kadrosunda Alper Aksoy, Azizcan Keskin, Bartu Ayaz, Batuhan Enes Katılmış, Ceyda Gürpınar, Ela Bayramoğlu, Görkem Ergin, Güney Erdoğan, Halise Eryılmaz, Koray Gedik, Köksal Ünal, Lal Bayramoğlu, Müge Gülgün, Selmin Artemiz, Sıla Doğanay, Zeynep İpek gibi başarılı genç oyuncular da rol alıyor.

Büyük bir özenle ve titizlikle bu konuda alanında uzman kişileri buluşturan müzikal kısa zamanda sosyal medya ilgi odağı oldu. Genç sanatçıları bir araya getiren bu müzikal tüm sanat severlerin dikkatini çekiyor.

Sanatseverlerin merakla beklediği Bataklık Müzikali’nin kısaca konusu: “Arimasp” halkı medeniyetten uzak bir bir biçimde yaşayan kendi halinde bir bataklık topluluğudur. Yaşadıkları bataklık ile kurdukları ilişki içinde geliştirdikleri kültür ile yaşamaktadırlar. Bataklık hem onların evi, hem de tanrıları gibidir. Her şey bataklıkta başlar ve orada biter. Bu böyle süre gelen bir yaşam biçiminin parçasıdır. “Arimasp”lıların kendi içlerinde kurdukları kültür dışarıdan gelen Yüzbaşı Carabis ve onun askerleri yüzünden tehdit edilmeye başlayınca olanlar olur.

YORUM YAP

You don't have permission to register
Follow us on Social Media