banner-image

 

Biz Kimiz ?

Biz şuyuz; Dünya ne kadar kötüye giderse gitsin sanatın hep var olacağına ve insanları iyileştireceğine inananız.
Biz şuyuz; Çalıştığımız gazetelerden kovulsak da, haksızlığa boyun eğmeyen, kendi mecramızı kurup yola devam edeniz.
Biz şuyuz; Özgürüz, günceliz, yazar çizeniz, haber okuyanız, haber vereniz, sanatın ve sanatçının yanındayız.
Biz gazeteciyiz, yaratıcıyız, sanatçıyız, pes etmeyeniz.
Biz ajandamızı sizlerle paylaşan Ajandakolik’iz.

 

Logo üzeri reklam

AB UYUMLU BİR AİLE Mİ? O DA NE?

 


Şenay Tanrıvermiş’in yazdığı, Yağmur Yağmur’un yönettiği AB Uyumlu Aile 12 Kasım Cuma akşamı Jetgişe Dijital Sahne’de izleyiciyle buluşuyor.

K! Kültüral Performing Arts’ın yenilikçi yapımlarından AB Uyumlu Aile, güven, bağlılık, aile, sistem, iktidar, cinsiyet, kimlik, sıkışmışlık ve arada kalmışlık gibi kavramları sorguluyor. Güçlü metaforlarla bezeli oyun, modernizmin ve refah anlayışının iki yüzünü ulus, aile, kadın, cinsiyet, kimlik ve beden üzerinden gözler önüne seriyor. Renkli, coşkulu, aynı zamanda karanlık olan bu ‘tuhaf aile’, arada kalmışlığı, kimliksizleşmeyi yahut kimliğin esiri olmayı, günümüz koşullarında güncellenen “aidiyet” kavramını sorgulayarak izleyiciyi hem sarsıyor hem “rahatsız ediyor”.

Şenay Tanrıvermiş’in yazdığı, Yağmur Yağmur’un proje tasarımını ve konseptini oluşturup yönettiği AB Uyumlu Aile’de usta oyuncular Ayşe Lebriz Berkem ve Altuğ Görgü’ye genç kuşağın yetenekli isimleri Merve Güran ve Dilara Mücaviroğlu eşlik ediyor.


Dinamik, fiziksel ve imajinatif bir anlatı

Yağmur Yağmur, AB Uyumlu Aile’yi şu sözlerle anlatıyor: Dinamik, fiziksel ve imajinatif bir anlatı. Çekim teknikleri de bambaşka bir dil yaratmaya olanak sağlıyor. Havada asılı kalmış sıkışık bir uzam üzerinde, araya mesafe koyan ancak samimi de olabilen bir dil yakaladığımızı düşünüyorum. Bana göre görme ya da görmezden gelme biçimlerimiz her şeyin tonunu belirliyor. Müthiş bir hızla ve ölüme koşan bir canlılıkla geçiyor ömrümüz, tatlı bir çürümenin kucağında…”

 

AB Uyumlu Aile, 12 ve 26 Kasım 2021 tarihlerinde Jetgişe Dijital Sahne‘de izleyiciyle buluşuyor.

YORUM YAP

You don't have permission to register
Follow us on Social Media