banner-image

 

Biz Kimiz ?

Biz şuyuz; Dünya ne kadar kötüye giderse gitsin sanatın hep var olacağına ve insanları iyileştireceğine inananız.
Biz şuyuz; Çalıştığımız gazetelerden kovulsak da, haksızlığa boyun eğmeyen, kendi mecramızı kurup yola devam edeniz.
Biz şuyuz; Özgürüz, günceliz, yazar çizeniz, haber okuyanız, haber vereniz, sanatın ve sanatçının yanındayız.
Biz gazeteciyiz, yaratıcıyız, sanatçıyız, pes etmeyeniz.
Biz ajandamızı sizlerle paylaşan Ajandakolik’iz.

 

Logo üzeri reklam

K! Kültüral Performıng Arts’ın yeni oyunuyla tanışın: Teessür

Sıra dışı yerleri sanata destek veren mekanlara dönüştürme kafasını seviyoruz ve sonuna kadar destekliyoruz. İşte onlardan biri daha! Sanayi mahallesinde yer alan metal kesim atölyesinden çok amaçlı performans sahnesine dönüşen K! Kültüral Performing Arts’a yolunuz henüz düşmediyse artık bir bahaneniz var.  


Tiyatro başta olmak üzere, sanata yönelik workshoplar ve söyleşilerin yer alacağı 4. Levent Sanayi Mahallesi’ndeki yeni sahne sanatları merkezi K! Kültüral Performing Arts‘ın yeni oyunu Teessür, Ocak ayında sanatseverle buluşuyor.

Antik Yunan Tragedya Yazarı Euripides’in eseri Medea’dan yola çıkarak yeniden yorumlanan Teessür, Yunan Mitolojisi’nin emsalsiz kadını Medea ile Yason’un hikayesini farklı bir dille seyirciye aktarıyor. Kudretli ve sınırsız yetenekli, gözü kara bir kadın olan Medea, bugünün kadınına uyarlanarak işleniyor. Hassasiyetleri sıra dışı biçimde yoğun, son derece güçlü ancak bir o kadar da kırılgan Medea, tüm büyük travmalarının ve belirleyici bir hastalığı tetikleyen terkedilişinin ardından bir yeniden doğuşa hazırlanıyor. Gerçek zamanlı bir beyin oyunu olan Teessür, bir kurtuluş hikayesi. Edebiyat, oyunculuk, performans, video art, müzik, dans ve enstalasyonu içinde barındıran Teessür, seyircinin kalbine dokunan kapsamlı bir “didişme” ve “renkli” bir oyun alanı.


K! Kültüral Performing Arts
’ın Kurucu Genel Sanat Yönetmeni Yağmur Yağmur’un yapımcılığını üstlendiği Teessür oyununu, Ilgın Sönmez yönetiyor. Oyunda; Nihan Büyükağaç, Ahmet Uz, Taner Rumeli, Gülru Pekdemir, Dicle Alkan, Kübra Balcan, Mesut Yılmaz, Pınar Ünsal, Mehmet Şeker rol alıyor.

Teessür oyunu gösterim günleri; 4 Ocak Cuma, 5 Ocak Cumartesi, 11 Ocak Cuma, 12 Ocak Cumartesi. Gösterim saati: 20.30. Ajandanıza not etmeyi unutmayın. Şimdiden iyi seyirler…

YORUM YAP

You don't have permission to register
Follow us on Social Media