AjandaKolik Reklam

 

 

94. OSCAR ÖDÜLLERİ’NE SON GÜNLER… HANGİ KANALDAN İZLENEBİLİR?


Bu yıl 94.’sü gerçekleşecek olan Oscar Ödül Töreni, 28 Mart Pazartesi Türkiye saatiyle 03.00’te canlı yayınla TRT 2 ekranlarında sinemaseverlerle buluşacak.

Sinemanın en prestijli ödüllerinden Oscar’a sayılı günler kaldı. Akademi Ödülleri’ni bu yıl kimlerin sunacağı ise uzun zamandır merak konusuydu; bir sürü tahminden sonra üç yılın ardından yeniden sunuculu tören formatına dönen Oscar’ları Regina Hall, Amy Schumer ve Wanda Sykes’ın sunmasına karar verildi.

1929’dan bu yana verilen Oscar Ödülleri bu yıl 27 Mart 2022’de sahiplerini buluyor. Oscar’ı izlemek isteyenler, tıpkı geçtiğimiz yılda da olduğu gibi bu yıl da bu özel geceyi  Türkiye’nin kültür sanat kanalı TRT 2 ekranlarında canlı olarak izleyebilecekler.

Los Angeles’taki Dolby Tiyatrosu’nda düzenlenecek ödül töreninde, toplam 23 dalda ödül verilecek. 12 kategorideki adaylıkla “The Power of the Dog”, 10 adaylıkla “Dune” filmleri göze çarparken “Belfast” ve “West Side Story” filmleri de 7 daldaki adaylıklarıyla güçlü rakipler arasında.

TRT 2 stüdyosunda sinema eleştirmenleri Alin Taşçıyan, Mehmet Açar ve Abdülhamit Güler tarafından yorumlanacak olan geceyi ajandanıza not etmeyi unutmayın: 27 Mart Pazar günü, saat 23.55’te “Oscar’a Doğru” özel yayını ile başlayacak olan yayın akışı, 94. Oscar Ödül Töreni’yle devam edecek. Tören, 28 Mart Pazartesi Türkiye saatiyle 03.00’te canlı yayınla TRT 2’de ekrana gelecek.

 

YORUM YAP

You don't have permission to register
Follow us on Social Media