47. Uluslararası Emmy Ödülleri’nde en iyi erkek oyuncu Haluk Bilginer

ajandakolik

Usta oyuncu Haluk Bilginer, puhutv’de yayınlanan ‘Şahsiyet’ dizisindeki ‘Agah Beyoğlu’ rolüyle Uluslararası Emmy Ödülleri’nde En İyi Erkek Oyuncu ödülünün sahibi oldu.

Bu yıl 47’ncisi gerçekleşen Uluslararası Emmy Ödülleri, New York’ta düzenlenen bir törenle sahiplerini buldu. Türk tiyatrosunun başarılı oyuncusu Haluk Bilginer, 11 kategoride 44 adayın olduğu listede  rakiplerini geride bırakarak “en iyi aktör” ödülünü kazanan isim oldu. puhutv.com’da yayınlanan Şahsiyet dizisindeki performansıyla en iyi erkek oyuncu seçilen Bilginer, sahnedeki knuşmasıyla da dikkatleri üzerine çekti.

Dizide birlikte çalıştığı dizi ekibinin tezarühatlarıyla sahneye çıkan Bilginer, “Merhaba! Akademi’ye bu değerli ödül için çok teşekkür ederim. Benim burada olmamı sağlayan ekibimle birlikte buradayım. Hepsi müthiş insanlar. Onlarla çalışmak benim için bir zevkti. Dizimiz adalet ve amnezi (bellek kaybı) üzerineydi. Ama bireysel amnezi değil, daha tehlikeli ve zararlı olan toplum olarak amnezi. İçinde yaşadığınız toplumun amneziden muzdarip olmadığından emin olun. Bu ödülü küçük kızım Nazlı Bİlginer’e ithaf ediyortoplumunum. Belki bir gün bir umut,  o da meslek olarak oyunculuğu seçer”  dedi.

Paylaş ki çoğalsın:
Next Post

Sparta kahramanlarından ilham alan kalem

2020’ye doğru ilerlerken sizi özel bir kalemle tanıştıralım mı? Kalemin de özeli var, özelliği var. Sparta kahramanlarının ruhuna gelsin… Buyrun “Yılın Kalemi”. Sparta’nın ve Spartalı kahramanların efsanesi, 2020 Yılın Kalemi ile hayat buluyor. Seçkin kalemlerin tasarımı, detayları ve işçiliği, Sparta kahramanlarının zırh ve silahlarından ilham alınarak tasarlandı. Rutenyum kaplamalı, mat […]