Sparta kahramanlarından ilham alan kalem

ajandakolik

2020’ye doğru ilerlerken sizi özel bir kalemle tanıştıralım mı? Kalemin de özeli var, özelliği var. Sparta kahramanlarının ruhuna gelsin… Buyrun “Yılın Kalemi”.

Sparta’nın ve Spartalı kahramanların efsanesi, 2020 Yılın Kalemi ile hayat buluyor. Seçkin kalemlerin tasarımı, detayları ve işçiliği, Sparta kahramanlarının zırh ve silahlarından ilham alınarak tasarlandı. Rutenyum kaplamalı, mat ve kumlanmış gövde, savaşçıların çelik savaş zırhını anımsatıyor. Kalemin tutma kısmı ise anatomik yapıya uygun olan göğüs zırhına benzetildi. Göz alıcı gövdenin orta kısmında, antik zırhı güçlendiren ve geliştiren ilave perçinlerden esinlenerek tasarlanmış, 0,35 karatlık yedi adet elle işlenmiş ham pırlanta bulunuyor. Bu tasarım, gözü pek Spartalıların dayanıklılığının, gücünün ve özgünlüğünün somut bir temsili niteliği taşıyor.

2020 Yılın Kalemi’nde hem uç parçası hem de kapak, çok parlak bir cilayla kaplandı. Yaylı klips, bir atın boynunu andıran Sparta miğferi sorgucuna benzer şekilde yapıldı. Kalem ayrıca, Lakedemonyalıların büyük ve kavisli savunma kalkanlarını süslemiş olan Lamda simgesini ölümsüzleştiriyor. Bu simge, kalemin ucunda bir lake kakma olarak yer alıyor. Tıpkı efsanelerin sonsuza dek sürmesi gibi, ölümsüzlüğü sembolize eden başka bir tarihi Antik Yunan dekorasyonu olan sonsuz menderes çizgisi ile daha da incelikli hale getirildi. Rutenyum kaplamalı 18 ayar altın uç, özel bir yazma deneyimi sunuyor.

Sparta Black Edition’da, karanlık renkler ve ışıltılı değerli taşlar arasındaki büyüleyici etkileşim sayesinde Sparta kahramanlarının efsanevi gücü öne çıkarılıyor. Antrasit renkli, çentikli ve PVD kaplamalı metal gövde, yedi adet altılı sıra halinde dizilmiş ve 2,1 karatlık 42 adet ham pırlantayla süslendi. Bu tasarım, Spartalıların koruyucu zırhındaki perçinleri anımsatıyor. Kapaktaki yaylı klips ise savaşçıların miğferinden esinlenilerek tasarlanmıştır, savunma kalkanlarında kullanılan “Lamda” harfi kapağın ucuna işlendi. Rutenyum kaplamalı 18 ayar altın uç, benzersiz bir yazma deneyimi güvencesi veriyor.

Bu özel kalemlerin her birine, Spartalı kahramanları benzersiz hale getiren güç, konsantrasyon ve kusursuzluk arzusu işlendi. Yeni yılda sevdiklerine benzersiz bir hediye vermek isteyenler, bu şık kalemi parlak, siyah ve ahşap bir kutuyla birlikte hediye edebilecek. Benzersiz ve ayrı ayrı numaralandırılmış olan kalemlere ayrıca sınırlı sürümün kanıtı olarak Kont Charles von Faber-Castell tarafından imzalanmış bir sertifika eşlik ediyor. Bu da yeni yılı sizin ve sevdikleriniz için unutulmaz kılmaya yetiyor.

Sparta’nın yıldızı, Antik Çağ’ın “Karanlık Çağ” döneminde parlamaya başladı. M.Ö. 1050 ve 800 yılları arasında, Dorlar kabilesinin fatihleri Antik Yunan bölgesinin güneyindeki verimli Peloponnes topraklarına yerleşerek daha sonraları Atina’ya rakip olacak Sparta şehir devletini kurdu. Toprak ve vatandaş sayısı olarak nispeten küçük olsa da Sparta’nın nüfuzu ve askeri gücü zamanla o kadar arttı ki güçlü Pers İmparatorluğu bile Kral Leonidas’ın ordusuna teslim olmak zorunda kaldı. Sparta’nın egemenliği, M.Ö. 4. yüzyıla kadar sürdü. Bu, günümüzde hâlâ anlatılmakta olan büyüleyici bir efsanedir.

Paylaş ki çoğalsın:
Next Post

Netflix'te "İhtiyarlara Yer Var": The Irishman

The Irishman, 27 Kasım Çarşamba günü itibariyle yalnızca Netflix’te yayımlanmaya başlıyor. Martin Scorsese imzalı filmin Türkiye özel gösterimindeydik. Film öncesi gerçekleşen kokteyl, dönemin ruhunu yansıtan ambiyanslarla çevriliyken sanki tek eksik filmin başrol oyuncuları gibiydi. Bu arada filmle ilgili vereceğim ilk büyük not: Çok çok uzun! Nilüfer Türkoğlu  Hollywood’un kuşkusuz en […]