Selfie çekmiyor, Selfie’yi ilmek ilmek dokuyor

Fırat Neziroğlu ismini henüz duymayanlarınız varsa; zamanının en ilham verici, yaratıcı, kilim dokuma sanatını kendi yorumuyla çağdaş günümüze uyarlayan bir “düğüm üfleyicisi” olduğunu söyleyebiliriz. Şu aralar sanatçı,  “Selfie” isimli sergisiyle sanatseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. 

İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi, Güzel Sanatlar Enstitüsü, Tekstil ve Moda Tasarım Bölümü’nü bitiren sanatçı Fırat Neziroğlu, eserlerini Londra’da, Paris’te ve Roma’da sergileme olanağı buldu. Sanatçının uluslararası dereceleri de var.


Fırat Neziroğlu’nun son sergisi olan “Selfie” 26 Kasım itibariyle tüm sanatseverlerle bir kez daha İstanbul’da buluşuyor. Sanatçı sergisi için “Selfie tek parmak dokunuşu ile bir saniye… O selfie’yi dokumak ise ince el hareketleriyle 600 saat. Peki bir Selfie’ye dokuduğunuzda o tek saniyelik görüntü ile 600 saatlik dokunuşlarla ortaya çıkan dokumanın imgesi arasında ne fark var? Hiçbir şey yaratılmamışken, önce boşluk vardı. Evren o boşluktan ilmek ilmek 13 milyar yılda dokunmuştur”  diye anlatıyor.


Fırat Neziroğlu’nun sergisi 26 Kasım ile 19 Ocak 2020 tarihleri arasında Anna Laudel Galeri’de. 

 

 

You don't have permission to register
Follow us on Social Media