Güzel Sanatların Bir Dalı Olarak Evlilik

ajandakolik

Mart ayında ilk baskısını yapan ‘Güzel Sanatların Bir Dalı Olarak Evlilik’, 1967’den bu yana birbiriyle evli olan Julia Kristeva ve Phillipe Sollers’in ‘Konuşmalar’ biçiminde yazılmış, evlilik, özgürlük, sanat, edebiyat ve felsefeyle yoğrulmuş bir tür ‘entelektüel deneme’si.

Sizi bir kitabın önce neyi tavlar? Kapağı, ismi, yazarı, ön sözü, arka kapağında yazılanlar? Bu soruyu şimdiye kadar pek çok defa duyduğunuza eminiz. Çünkü ohooo biz çok duyduk ve cevabımız hazırdı: İsmi. (Pek çoklarınızınki gibi.) Ama bu kitap bizi önce üzerindeki sepya renkteki bir kadın ve adamın duygusal fotoğrafıyla sonra da ilginç ismiyle tavladı: Güzel Sanatların Bir Dalı Olarak Evlilik. Sahi evliliği bir ‘sanat’ olarak değerlendiren bu kitap, neyi temel edinerek böyle bir başlığı kazanmıştı acaba? İşte gerçek merak böyle bir şey. Size çok yeni çıkan bir kitabı önermiyoruz. Evlilik, ilişkiler, sevgi, kadın ve erkek hakkında sahip olduğunuz düşüncelerinize, bakış açınıza derinlik katacak bir kitaptan söz ediyoruz. Mart ayında ilk baskısını yapan ‘Güzel Sanatların Bir Dalı Olarak Evlilik’, 1967’den bu yana birbiriyle evli olan Julia Kristeva ve Phillipe Sollers’in ‘Konuşmalar’ biçiminde yazılmış, evlilik, özgürlük, sanat, edebiyat ve felsefeyle yoğrulmuş bir tür ‘entelektüel deneme’si. Yapı Kredi Yayınları’ndan çıkan kitap, ilgiyi sonuna kadar hak ediyor.
Paylaş ki çoğalsın:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Bilet bulmak ne mümkün!

Bütün ekip mi sevdiğimiz oyunculardan olur! Yazanı, yöneteni, kostüm ve sahne tasarımı da mı süper bi’ insan çıkar! Oluyor işte bazen, durduramıyoruz! Krek yeni […]