Heyecanla beklediğimiz festivallerin tarih ve programları tek tek açıklanmaya başladı. Bunlardan biri de hiç kuşkusuz Bozcaada Caz Festivali. Yaza caz yakışır! Bozcaada’ya hem caz hem yaz. Bakalım bu yıl kimler var?

Bugüne kadar; cazın ustalarını dinlediğimiz, 9/8’lik müziklerle göbek attığımız, genç yetenekler keşfettiğimiz, farklı disiplinlerden müzisyenleri aynı sahnede gördüğümüz ve festival özel projelerini ilk kez izlediğimiz Bozcaada Caz Festivali, 2019 programını Salon İKSV ev sahipliğinde gerçekleşen ilk İstanbul buluşması ile açıkladı.


İçeriğin gücüne inanan programı ile pek çok sanatçıyı seyirciyle buluşturan festival, bu yıl üçüncü kez19-20-21 Temmuz 2019 tarihlerinde Kendine Has ve Volkswagen’in katkılarıyla, 3dots, allaturca ve Pavli Bozcaada işbirliği ile gerçekleşecek.

Bozcaada’nın farklı noktalarında sürpriz konserler,  gastronomi etkinlikleri, çocuk atölyeleri , beden odaklı atölyeler, Bozcaada keşif rotaları, tadım etkinlikleri gibi müzik dışı disiplinlerden oluşan programı ve sosyal içerikli projeleriyle festival, bu yıl da enerjisini tüm Bozcaada’ya yayacak.


Festival biletleri; www.biletix.com adresinde.

Bozcaada Caz Festivali 2019 Programı

19 Temmuz Cuma

Birsen Tezer

Bobby Rausch ft. Giw

POW Trio (Tuluğ Tırpan, Eylem Pelit, Volkan Öktem)

The Kites

Orkun Bozdemir (Dj Set)

20 Temmuz Cumartesi

Bidar

Bozcaada Ensemble

Emir Ersoy “RocKuba”

Yussef Dayes

Hemi (DJ Set)

21 Temmuz Pazar

Barış Demirel – Barıştık Mı

Erkan Oğur Anatolian Blues Project

Pol Belardi’s Urban 5

Selin Sümbültepe

Yaprak Melike (Dj Set)