banner-image

 

Biz Kimiz ?

Biz şuyuz; Dünya ne kadar kötüye giderse gitsin sanatın hep var olacağına ve insanları iyileştireceğine inananız.
Biz şuyuz; Çalıştığımız gazetelerden kovulsak da, haksızlığa boyun eğmeyen, kendi mecramızı kurup yola devam edeniz.
Biz şuyuz; Özgürüz, günceliz, yazar çizeniz, haber okuyanız, haber vereniz, sanatın ve sanatçının yanındayız.
Biz gazeteciyiz, yaratıcıyız, sanatçıyız, pes etmeyeniz.
Biz ajandamızı sizlerle paylaşan Ajandakolik’iz.

 

Logo üzeri reklam

Yılın ataması: İBB Kültür A.Ş.’nin Genel Müdürü Murat Abbas oldu

Fotoğraf, TEB Özel için Art50.net için hazırlanan söyleşiden alınmıştır.


Kültür sanat dünyasının değerli isimlerinden Murat Abbas,  Serdal Taşkın’dan boşalan İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Kültür A.Ş. Genel Müdürlüğü görevine getirilerek yılın hiç kuşkusuz en önemli atamasının başrolündeki isim oldu. 

İstanbul’un kültür sanat dünyasına çok büyük bir değer kazandıran isimlerin başında geliyor, Murat Abbas. Sayesinde akla hayale gemeyecek, “Yok yahu! Türkiye’ye gelmez o isim!” dediğimiz müzisyenleri sahnede izlememizi sağladı. Dünyanın bir ucundan en unutulmaz müzikalleri ayağımıza kadar getirdi. “Romeo ve Juliet”i de “Phantom of the Opera”yı da yine sayesinde izledik. Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nden geçtiğimiz ay ayrıldığında onu mutlaka başka bir yerde göreceğimize adımız kadar emindik ve öyle de oldu! Zorlu PSM’nin Eski Genel Müdürü, artık İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Kültür A.Ş.’nin başında. Yani Kültür A.Ş emin ellerde… 

Serdar Taşkın’ın bir ay önce ayrıldığı göreve, Ulaşım A.Ş. Genel Müdürü Murat Çakır vekalet ediyordu. Görevin yeni sahibi Murat Abbas ise 20 Kasım’da Zorlu PSM’de yürüttüğü genel müdürlük görevinden ayrıldığını açıklamıştı. O açıklamada ise şunlar yazıyordu:

“En sonda söyleyeceğimi en başta söyleyeyim. Bugün Zorlu PSM’deki son günüm. Sayfalarca da yazabilirim ama çok kısa tutacağım. Altı seneyi biraz aşan bir süredir büyük emek verdiğim bir yerden ayrılma kararını alabilmek hiç mi hiç kolay olmadı. ‘Neden peki?’ sorusuna verilebilecek en kısa cevap belki de ‘hayat böyle, geliriz ve gideriz’ olurdu muhtemelen. Hemen hiç bir şeyden yılmayan, yorulmayan birisi olsam da son bir senedir sağlam kalabilmek için gereğinden çok fazla enerji tükettim. Şimdi bir süre dinlenme, yeniden enerji biriktirme, kendime ve aileme vakit ayırma zamanı. Sonrasında yeniden sahalara döneceğim elbette. Çok daha büyük bir enerji ve tutkuyla hem de. PSM’deki altı yıllık çalışma dönemimde benden desteklerini hiç bir zaman esirgemeyen eşime, aileme, kedi dostum Mr Goldie’ye, dostlarıma, PSM ekibine, holding ve sektör çalışma arkadaşlarıma, bana imkan tanıyan büyüklerime, tüm sanatçı dostlarımıza, iş ortaklarımıza, tüm emekçilere, tüm ahalimize sonsuz teşekkür ediyorum. İnşaallah yeni yolculuklarda yeniden bir araya geleceğiz. Bu süreç zarfında istemeden de olsa üzdüğüm, kırdığım herkesten özür dilerim. Atalarımızın bir özlü sözüyle bitireyim; “United we stand, divided we fall.” Allaha ısmarladık. Çok yaşa @zorlu_psm”

Sevgili Murat Abbas’a yeni işinde başarılar dileriz. İstanbul kültür sanat hayatından kopmadığı için şansımız devam ediyor. Ne mutlu!

YORUM YAP

You don't have permission to register
Follow us on Social Media