Yazın en iyi ve ödüllü filmleri Filmekimi’nde

ajandakolik

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından bu yıl 18’inci kez düzenlenecek, sonbaharın en özel sinema etkinliği Filmekimi programı belli olmaya başladı.

İstanbul’da 4-13 Ekim tarihlerinde gerçekleştirilecek Filmekimi, her yıl olduğu gibi, saygın festivallerde gösterilmiş, ödüller almış, eleştirmenlerin ve izleyicilerin ilgisini çekmiş, merakla beklenen yeni yapımları içeren zengin programıyla yine ekim ayının en çok konuşulan sinema etkinliği olacak.

Altın Palmiye’li Parazit Filmekimi’nde!

The HostSnowpiercer ve Okja ile hayran kitlesini daha da genişleten Bong Joon-hoParazit ile Cannes’da Altın Palmiye kazanarak yılın en iyi filmlerinden birine imza attı.

Parazit, birbirinden derin farklarla ayrılan Park ve Kim ailelerinin hikâyesini anlatıyor. Neredeyse sefalet içinde yaşayan Kim ailesinin fertleri gerçek kimliklerini saklayarak birer birer, zenginlikleri sınır tanımayan Park ailesinin hizmetine giriyor ve trajikomik olaylar ardı ardına gerçekleşiyor.

Altın Palmiye kazanan ilk Kore filmi Parazit, Güney Kore’de tüm gişe rekorlarını kırarak Temmuz’da toplam 10 milyon izleyiciyi aştı.

Paylaş ki çoğalsın:
Next Post

17. Uluslararası Bodrum Bale Festivali 'Frida' ile başlıyor

3-21 Ağustos 2019 tarihleri arasında, Türkiye’den ve dünyadan seçkin bale ve modern dans yapıtlarını buluşturacak olan 17. Uluslararası Bodrum Bale Festivali, Bodrum Kalesi Kuzey Hendeği Sahnesi’nde başlıyor. Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen ve ülkemizin ilk ve tek bale festivali olan Uluslararası Bodrum Bale Festivali sanatseverlerin karşısına yine […]