Balamir Nazlıca’nın EP’si ‘Up & High’ yayında

ajandakolik


Soaked grubundan tanıdığımız Balamir Nazlıca’nın EP’si ‘Up & High’ yayında.

Heidegger’den ödünç aldığı Unconcelament ismiyle ürettiği video serisinin arka planını besleyen ve aynı ismi taşıyan sountrack albümünden sonra üretim heyecanı Up & High ile yükselerek devam ediyor.

Karanlık ve bir o kadar da rengarenk Synth’ler önderliğinde yolculuk eden Indie Pop EP’nin prodüktörlüğünü
Yüzyüzeyken Konuşuruz ve Mabel Matiz albümlerinden aşina olduğumuz Emre Nişancı üstlendi. Selin Sümpültepe
ve Cihan Mürtezoğlu’nun katkılarıyla şahlanan ve bir yılda tamamlanan EP’nin kayıtları Hollanda’da yer alan Propelling  Mastering tarafından gerçekleştirildi. Piyano ve enstrümanların farklı stüdyolarda canlı kaydedildiği EP’deki,  5 ayrı prodüksiyon ve 19 yıllık bir üretim sürecine yayılan We Are Lovers’ı dinlerken zamanda yolculuk yapmak mümkün.

Yükseklerde: Balamir Nazlıca-Up & High Yayında Soaked ‘un temellerinden biri olan İngilizce üretim ve evrensel iletişim kaygısı Up & High’da hayat bulmaya devam ediyor.

Aşk, ölüm ve hayata tanıklık eden EP, Balamir Nazlıca’nın bir numaralı filozofu Nietzche’den taşıdığı gizli alıntılarla sözler arası keşiflere olanak tanıyor. EP’nin tümüne yayılan ve farklı opsiyonlar sonunda vücut bulan Outrolar şarkıların vedasını anlamlı kılıyor.

Paylaş ki çoğalsın:
Next Post

Yazın en iyi ve ödüllü filmleri Filmekimi'nde

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından bu yıl 18’inci kez düzenlenecek, sonbaharın en özel sinema etkinliği Filmekimi programı belli olmaya başladı. İstanbul’da 4-13 Ekim tarihlerinde gerçekleştirilecek Filmekimi, her yıl olduğu gibi, saygın festivallerde gösterilmiş, ödüller almış, eleştirmenlerin ve izleyicilerin ilgisini çekmiş, merakla beklenen yeni yapımları içeren zengin programıyla yine ekim ayının en çok konuşulan […]