“YASAKLANAN DİZİ” KIZIL GONCALAR ÜÇÜNCÜ BÖLÜMÜYLE REYTİNGLERDE BİRİNCİ


Başladığı günden beri gündem olan ve tüm yasaklamalara rağmen reyting rekorları kıran FOX TV’nin dizisi Kızıl Goncalar, üç hafta sonra yer alan üçüncü bölümüyle yine izlenme rekorları kırdı. Buna göre dizi, Total’de 6.80; AB’de 9.64 ve 20+ ABC1’de 9.41 reyting alarak, tüm kategorilerde birinci oldu.

Başrollerini Özcan Deniz ve Özgü Namal’ın paylaştığı, “Kızıl Goncalar”ın dün akşam yayınlanan yeni bölümü, tüm kategorilerde en çok izlenen dizi olurken yine sosyal medyanın en çok konuşulanları arasında yerini aldı.

Yapımını Gold Film’in, yapımcılığını Faruk Turgut’un üstlendiği dizi, dün akşam yayınlanan yeni bölümüyle AB hedef kitlede 9,64 reyting, 24.47 share; ABC1 20+ hedef kitlede 9,41 reyting, 20,83 share ve total hedef kitlede 6.80 reyting, 15,63 share elde ederek tüm kategorilerde en çok izlenen dizi oldu.

Seküler bir Atatürkçü olan Levent (Özcan Deniz) ve mutaassıp bir tarikatın içinde yaşayan Meryem’in (Özgü Namal) kaderlerinin kesişmesini konu alan dizi, dün akşamki bölümünde toplumun utancı çocuk gelin konusuna dikkat çekerek zirveye yerleşti.

Yönetmen koltuğunda Ömür Atay’ın, senaryosunu Necati Şahin’in yazdığı “Kızıl Goncalar”, tarikatların kamusal alandaki gücüne mercek tutması nedeniyle Radyo ve Televizyon Üst Kurulu’nun (RTÜK) Fox TV’ye hem para hem de iki kez yayın durdurma cezası vermesine neden olmuştu.

YORUM YAP

You don't have permission to register
Follow us on Social Media