banner-image

 

Biz Kimiz ?

Biz şuyuz; Dünya ne kadar kötüye giderse gitsin sanatın hep var olacağına ve insanları iyileştireceğine inananız.
Biz şuyuz; Çalıştığımız gazetelerden kovulsak da, haksızlığa boyun eğmeyen, kendi mecramızı kurup yola devam edeniz.
Biz şuyuz; Özgürüz, günceliz, yazar çizeniz, haber okuyanız, haber vereniz, sanatın ve sanatçının yanındayız.
Biz gazeteciyiz, yaratıcıyız, sanatçıyız, pes etmeyeniz.
Biz ajandamızı sizlerle paylaşan Ajandakolik’iz.

 

Logo üzeri reklam

UNUTULAN ANCAK YAŞANMAYA DEVAM EDEN BİR HİKAYE: DÜZLÜKOTU

Emek Servi ve Burak Candan’ın birlikte kaleme aldığı ilk eser olan Düzlükotu, okurlarına kadim hikayelerden günümüze hiç değişmeyen bir devinimin ipuçlarını veriyor. Puslu Yayıncılık tarafından yayımlanan eser, iç içe geçen hikayeleriyle derin bir serüven sunarken okuyucularını içsel bir yolculuğa çıkarıyor.

Düzlükotu, “Ya Sonra” ne olacağının cevabını kadim hikayelerdeki örneklerinde arayarak geçmişle gelecek arasında farklı bir bütünlük sunuyor. Bunun için eser, okurlara zamanın ve hayatın değişmez bilinmeyenlerini, kendi hikayelerinde keşfetmeleri için işaretler bırakıyor. Kurgusal bir fikir ustasının sözleriyle renklenen kitap dört bölümden oluşuyor. Birinci bölümde kitap karakterleri Düzlükotu ve Oysukayı’nın hikayelerinden bahsedilirken, ikinci ve üçüncü bölüm denemelerden oluşuyor. Son kısımda yer alan hikayede ise okurları, içerisinde kaybolacakları bir döngü bekliyor.

“Kendinizi zamanın ve hayatın hiç değişmeyen köşe taşlarında bulacaksınız.”

Okurları farklı bir yolculuğa sürüklemek istediklerini belirten Emek Servi, kitaplarıyla ilgili şu açıklamalarda bulundu:

“Ağaçlardan kuşlara, yollardan içimize varan sevinçlere ve üzüntülere, hepsi birbirine ve bize ait. En mahzun hallerimiz yakın bir sevinci de içinde taşır. Her şey dengede olsa dahi bazen bunu unutmak da oyunun bir parçasıdır. Ufak bir sarsıntıda sağa sola çarpar ve zorlu soruların içine düşeriz. Bu kitabı hepimizin hikayelerine dokunan bir andaç olması umuduyla yazdık. En zorlu sorularımızın dahi geçmişte sorulanlardan pek farklı olmadığını anlattığımız kitapta, kendinizi zamanın ve hayatın hiç değişmeyen köşe taşlarında bulabilirsiniz.”

Emek Servi ve Burak Candan’ın ortak kaleme aldığı Düzlükotu, Puslu Yayıncılık etiketiyle raflardaki yerini aldı.

YORUM YAP

You don't have permission to register
Follow us on Social Media