Ücretsiz “Çocuklar İçin Koronavirüs Kitabı” burada

ajandakolik


hep kitap
, bağımsız İngiliz yayıncı Nosy Crow işbirliği ile dünyayı etkisi altına alan coronavirüs hakkında çocukları ve aileleri bilgilendirmek amacıyla uzmanlarca kaleme alınan, Axel Scheffler’in resimlediği “Çocuklar İçin Koronavirüs Kitabı”ını Türkçeye kazandırdı.

“Koronavirüs nedir? İnsandan insana nasıl bulaşır? Virüsten nasıl korunuruz? Antikor ne demek?” gibi birçok soru şu sıralar çocukların zihnini meşgul ediyor. Bazı yetişkinler de tüm dünyayı etkisine alan bu olağanüstü durumu çocuklara anlatmakta zorluk çekiyor.  “Tavşancan ile Faresu” kitaplarının yazarı ve çizeri Axel Scheffler’ın resimlediği ve Nosy Crow’un uzman danışmanlarıyla hazırlanan kitap, yeni tip Koronavirüsü çocuklara naif bir dille anlatıyor. Yetişkinlere de bu konuyu çocuklara anlatmak için rehberlik ediyor.

hep kitap 2016’da Türkiye’ye yepyeni bir yayınevi kazandırmak, şimdiye kadar yapılmamışı yapmak, yapılmışa da hep farklı bir açıdan bakmak için kuruldu. Bu bilgilendirici kitabın Türkiye’deki çocuklara ücretsiz ulaşması için gönülden çalıştı.

KİTABA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ. TIKLAYIN…

 

Paylaş ki çoğalsın:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Pera Öğrenme, 23 Nisan'a özel bir programla evlerde çocuklarla buluşuyor

Pera Müzesi Öğrenme Programları, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 100. yılında, müzenin dijital sergilerinden esinlenen yeni bir etkinlik programı hazırladı. Farklı yaş […]