TROMPETÇİ CHRIS BOTTI, AKM AÇILIŞ HAFTASI KAPSAMINDA AKM TAKSİM OPERA SALONU’NDA

Grammy ödüllü dünyaca ünlü trompet sanatçısı Chris Botti, Ankara sonrasında İstanbul Atatürk Kültür Merkezi’nde sahnede olacak.

Chris Botti çok uzun bir aradan sonra ilk defa Ankara’da CSO Ada sahnesine 31 Ekim’de konuk oluyor. Yaşayan en büyük caz müzisyenlerinden biri olan Grammy ödüllü ünlü trompet sanatçısı Chris Botti, kendi topluluğu ile birlikte ilk defa Ankara’da CSO ADA ANKARA’da. Botti, bu konser sonrasında, 2 Kasım Salı akşamı İstanbul Atatürk Kültür Merkezi açılış haftası etkinlikleri kapsamında AKM Taksim Opera Salonu’nda izleyici ile buluşacak.

CHRIS BOTTI’Yİ TANIYALIM: 

1962 yılında Oregon’da dünyaya gelen Botti trompet ile 10 yaşında tanıştı. Amerika’nın en prestijli müzik okullarından birisi olan Indiana Üniversitesi’nde uzman hocalar denetiminde okuyan sanatçı, mezun olduktan sonra Arif Mardin gibi prodüktörlerin yönlendirmesi ile bir anda pop-caz kulvarında sık sık görmeye alıştığımız bir şahsiyet oldu. Sanatçı, minimalist doğaçlama yeteneği ve sahne duruşu ile sürekli Miles Davis ve Chet Baker ile kıyaslandı. Yeni bir caz kişiliği yaratma hırsında olmayan sanatçı yakaladığı formül ile caz-pop listelerinde sık sık yer almayı başardı.
İlk solo albümü olan “First Wish”i 1995 yılında yayınlayan Chris Botti, bugüne kadar toplam 10 albüm yayınladı. Üç albümü birden Billboard Caz Albümleri listesine 1 numaradan giriş yapan Chris Botti’nin bugüne dek canlı kayıt ve performans yaptığı sanatçıların arasında Frank Sinatra, Sting, Josh Groban, Andrea Bocelli, Paul Simon, Joshua Bell, Joni Mitchell, John Mayer, Michael Buble ve Aerosmith’in vokalisti Steven Tyler yer alıyor.

 

YORUM YAP

You don't have permission to register
Follow us on Social Media