SÜRDÜRÜLEBİLİR YAŞAM FİLM GÜNLERİ BAŞLADI

 
27 Mayıs 1 Haziran tarihlerinde çevrimiçi olarak
Surdurulebiliryasam.net’de izleyicilerle buluşacak.

Movies that Matter ve UNDP Türkiye desteği ile Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali seçkisinden 12 belgeselin yer alacağı Sürdürülebilir Yaşam Film Günleri (SYFG) Kars organizasyonu, Kars Sinema Topluluğu, Ardahan Sinema Topluluğu, Boğatepe Çevre ve Yaşam Derneği, Kars 7Sanat Derneği ve KuzeyDoğa Derneği tarafından 27 Mayıs- 1 Haziran 2021 tarihlerinde çevrimiçi gerçekleşecek.

Programda neler var? 

Ekolojik ve sosyal sorunların birbiriyle ilişkisini, ve sürdürülebilirlik perspektifi ile ilişkilendirilerek daha kapsamlı ve geniş bakış açısıyla ele alınan insan haklarını konu alan SYFG’de film gösterimlerinin yanı sıra davetli konuşmacılarla çevrim içi panel ve tartışmalar yer alacak. Programda Deniz Zeyrek (Gazeteci), Zeynep Baş (İkizdere Vadisi Aktivisti), Coşkun Aral (Savaş muhabiri, gazeteci), İlhan Koçulu (Boğatepe Çevre ve Yaşam Derneği Kurucusu-Başkanı), Pınar Kaftancıoğlu (İpek Hanım’ın Çifliği Sahibi), Hüsnüye Aydar (Boğatepe Köyü Çevre ve Yaşam Derneği), Emrah Çoban (KuzeyDoğa Derneği, Biyolog), Zuhal Okuyan (Prof. Dr, Halk Sağlığı Uzmanı), Alper Akçam (Emekli Genel Cerrahi Uzmanı, Yazar) ve Nida Gönül (Ayakkabı ve Aksesuar Tasarımcısı) izleyicilerle çevrimiçi söyleşiler gerçekleştirecek.

SYFG seçkisi; temel sağlık hizmetlerinden çocuk işçiliği ve çocuk köleliğine, gıda ve tekstil sektörlerinde sorumlu tedarik zincirinden çatışma ve savaşa, iklim değişikliğinden enerji sorunlarına, suya erişim hakkından zehirsiz gıdaya erişime birçok temel meseleyi bütüncül bir bakış açısıyla ele alan ve yaratıcı çözümlerle ilham veren belgesellerden oluşmaktadır. Ekolojik ve sosyal sistemlerin birbiriyle ilişkisini gözler önüne seren filmler aynı zamanda çözüm odaklı insanların fark yaratan sosyal girişimlerini aktarmaktadır.

SYFG’ye katılmak için önce “Takipçi” kaydı yapılması ve ardından seanslara kayıt olunması gerekmektedir.

Tüm gösterimler ücretsizdir. Film seanslarına kayıt yaptığınızda seans günü ve saati geldiğinde web sitesinden filmlere ulaşabileceksiniz. Kayıt için şu adrese başvurabilirsiniz. 

 

YORUM YAP

You don't have permission to register
Follow us on Social Media