Sonat Bağcan, Anadolu erenlerinin sesine “Kavl” ile ses oluyor

ajandakolik

Sonat Bağcan, yeni EP’si “Kavl” ile Anadolu erenlerinin yüzyıllardır söylenegelen sözlerine farklı yorumuyla nefes oluyor. Üç şarkıdan oluşan EP, 20 Ağustos’ta tüm dijital müzik marketlerdeki yerini aldı.


Sanatçının bestelediği, Yunus Emre’nin “Yine Geldi Aşk Elçisi” ve Seyyid Nesimi’nin “Sığmazam” adlı eserlerinin yanında EP’deki diğer eser olan Kul Himmet Üstadım’a ait “Gafil Gezme Şaşkın” da Ekin Eti aranjörlüğündeki özgün yorumuyla dinleyicilerle buluşuyor. Bağcan, EP’yle birlikte sosyal medya hesaplarında KAVL’in derin anlamlarının yanı sıra Anadolu’ya ait kavramlara da değinerek; sahip olduğumuz değerlerin bilinirliğine katkıda bulunmayı hedefliyor.


Yüzyıllardır bu topraklarda bizi bekleyen sözlere ses olabildiği için kendini şanslı hissettiğini söyleyen Sonat Bağcan, dinleyicilerine çalışmanın devam edeceği müjdesini de veriyor.

Paylaş ki çoğalsın:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Miley Cyrus'ın yeni teklisi “Midnight Sky”ı dinlediniz mi?

Dünyaca ünlü şarkıcı Miley Cyrus merakla beklenen “Midnight Sky” adlı yeni teklisini hayranlarının beğenisine sundu. Yayımladığı projelerle isminden çokça söz ettiren Miley Cyrus’ın yeni şarkısı geçtiğimiz sene yaşadığı olaylardan esinleniyor. Stevie Nicks, […]