Sokak Festivali’nde cüzdan olmadan rahatça dolaştık çünkü…

Geçtiğimiz hafta sonu gerçekleştirilen Sokak Festivali’nde ne sıra bekledik ne jeton derdi çektik. İmdadımıza EventPayPro uygulaması yetişti. Cüzdan yok, kafa rahat! Biz bu işi pek sevdik!

Katılımcılara cüzdansız festival deneyimi sunan EventPayPro, 27-28 Nisan tarihleri arasında KüçükÇiftlik Park’ta gerçekleştirilen Sokak Festivali’nde büyük ilgi gördü. Festival tutkunlarına kesintisiz eğlence imkanı sunan EventPayPro ile hem cüzdanlar tarihe karıştı hem de hızlı ve kolay yapılan alışverişler sayesinde eğlencenin ritmi kesilmemiş oldu.

Positive A Digital Approach ortakları Caner Istı ve Eren Dedeoğlu’nun girişimi olan EventPayPro Türkiye’de festivallere yeni bir soluk getirmeye devam edecek.


Festival katılımcılarının ceplerindeki telefonlar artık festival cüzdanı

EventPayPro ile cüzdan taşımakla uğraşmayan katılımcılar, alışverişlerini cep telefonları, QR kodlu alışveriş kartları veya akıllı NFC bilekliklerine tanımlanan yüksek teknolojili sistem sayesinde çok kolay ve hızlı yapabiliyor.

Nasıl Çalışıyor?

Festivale özel olarak hazırlanan mobil uygulamayı indiren katılımcılar, mobil uygulama üzerinden kredi kartları ile online ödeyerek hesaplarına bakiye yüklüyor ve satış noktalarında uygulama içindeki kişiye özel QR kodlarını okutarak ödemelerini yapıyorlar. EventPayPro ile katılımcılar artık festival alanında para üstünü veya kredi kartının işlem süresini beklemeden festivalin her anını keyifle yaşarken, bir yandan da harcamalarını anlık olarak kontrol edebiliyorlar.

Akıllı telefon kullanmak istemeyenler veya nakit para yüklemek isteyenler için de kasa noktalarında festivale özel olarak hazırlanmış alışveriş kartlarını alıp para yüklüyorlar. Her bir karta özel QR kodu bulunan alışveriş kartlarındaki harcamayı mobil uygulama üzerinden de takip edebiliyorlar. Festival sonunda ise yükledikleri paradan artan bakiyelerinin iadesini alabiliyorlar.

Dünyadaki örneklerine paralel olarak NFC bileklik teknolojisini de kullanan EventPayPro ile katılımcılar bilekliklerini cüzdan olarak da kullanabiliyorlar. Suya dayanıklı bileklikler sayesinde deniz keyfini bölmeden alışveriş yapabiliyorlar.

You don't have permission to register
Follow us on Social Media