Sivas 93 oyununu izlemediyseniz…

ajandakolik


Dostlar Tiyatrosu’nun 2007-2008 sezonunda sahnelediği “Sivas 93”, Türkiye tarihinin kara lekelerinden Sivas Katliamı’nı konu etmesi bakımından çok önemli bir yere sahip olan bir oyun. Nisan ayındanbu yana Genco Erkal’ın YouTube kanalında yeniden ama bu defa djitalde seyirciyle buluşuyor. 

Dört yıl boyunca Türkiye’de ve Avrupa’nın değişik ülkelerinde 224 kez sergilendi, 99 bin 400 kişi tarafından izlendi, birçok ödül kazandı. Oyunun 2010 yılında Muammer Karaca Tiyatrosu’nda kaydedilen filmi, 10 yıl sonra ilk defa  YouTube’da gösterime girdi.

1 Temmuz’da Genco Erkal’ın Twitter hesabından oyunla ve 2 Temmuz Sivas Katliamı ile ilgili açıklama şu şekilde yapıldı: “O uğursuz günün yıldönümü geldi çattı. Bir daha yaşanmasın diye oynamıştık bu oyunu. Aynı dileği tazelemek için Sivas 93’ü YouTube kanalımda bir kez daha izleyebilirsiniz.”

Sivas’ta yaşananları, o büyük katliamı, Madımak’ı unutmamak, hep hafızalarda tutmak için. Mutlaka izlemelisiniz.

Paylaş ki çoğalsın:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

"Saygı-Bir Ercüment Çözer Dizisi"nin çekimleri başladı

Kadrosunda Nejat İşler, Boran Kuzum, Miray Daner ve Erkan Can gibi usta ve genç isimleri buluşturan BluTV’nin yeni özel yapımı “Saygı-Bir Ercüment Çözer Dizisi”nin ekibi son hazırlıklarını tamamlayarak sete çıktı. Pandemi döneminde […]