banner-image

 

Biz Kimiz ?

Biz şuyuz; Dünya ne kadar kötüye giderse gitsin sanatın hep var olacağına ve insanları iyileştireceğine inananız.
Biz şuyuz; Çalıştığımız gazetelerden kovulsak da, haksızlığa boyun eğmeyen, kendi mecramızı kurup yola devam edeniz.
Biz şuyuz; Özgürüz, günceliz, yazar çizeniz, haber okuyanız, haber vereniz, sanatın ve sanatçının yanındayız.
Biz gazeteciyiz, yaratıcıyız, sanatçıyız, pes etmeyeniz.
Biz ajandamızı sizlerle paylaşan Ajandakolik’iz.

 

Logo üzeri reklam

SIR DAVID ATTENBOROUGH YENİ YIL MESAJIYLA DÜNYAYA UMUT VERİYOR

Sir David Attenborough, yeni yılın ilk gününde tüm dünyadaki takipçileri için “Bu yıl olumlu bir değişim olabilir” ifadelerini barındıran umut dolu özel bir mesaj kaydetti.

Mesaj, BBC Earth kanalında 4 Şubat Perşembe günü gece yarısı Türkiye’deki izleyicileriyle buluşacak olan doğa tarihi dizisi A Perfect Planet’ten önce yayınlanmış olacak.

Geleneksel olarak yeni yıl günleri bir şeyleri sıfırladığımız ve yeni kararlar aldığımız zamandır. Sir David Attenborough ise bizlere, “Gezegenimize yardımcı olmak için kendi yaşamlarımızda ne gibi olumlu değişiklikler yapabiliriz? diye soruyor.

Evde karantinadayken kaydettiği konuşmasında 2021’de Glasgow’da gerçekleştirilecek Dünya Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği konferansını hatırlatarak, “Harekete geçme ihtiyacı hiç bu kadar acil olmamıştı” diyor.

Sir David’in mesajı 1 Ocak Pazartesi gününden itibaren BBC Earth’ün resmi InstagramFacebookTwitter ve Youtube hesapları üzerinden izlenebilir.

Sir David Attanborough’un mesajı şöyle;

Merhaba, ben David Attenborough. 

Sizinle evimden konuşuyorum, çünkü birçoğunuz gibi geçen yılın çoğunu “içeride”, arkadaşlarımdan, ailemden ve doğal yaşamdan uzakta geçirdim.

Çoğumuz için zorlu birkaç ay oldu, ancak bu olağanüstü zamanlara gösterilen tepki, birlikte çalıştığımızda başarabileceklerimizin sınırı olmadığını da kanıtladı.

Bugün daha önce hiç olmadığı kadar yoğun bir çevresel değişim yaşıyoruz, eyleme geçme ihtiyacı hiç bu kadar acil olmamıştı.

Bu yıl dünya Glasgow’da, Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Konferansı için bir araya gelecek; Tarihimiz için çok önemli bir an.

Bu sene, gezegenimiz ve onu paylaştığımız harika canlılar için olumlu bir değişim senesi olabilir.

Dünyanın gururla hatırlayabileceği ve ‘biz bir fark yarattık’ diyebileceği bir yıl…

Yeni yıl kararlarımızı verirken, her birimizin neler yapabileceğini düşünelim. Kendi hayatımızda ne gibi olumlu değişiklikler yapabiliriz?

Önümüzdeki daha parlak bir yılın şerefine; 2021’i mükemmel gezegenimizin tüm sakinleri için mutlu bir yeni yıl yapalım.

YORUM YAP

You don't have permission to register
Follow us on Social Media