banner-image

 

Biz Kimiz ?

Biz şuyuz; Dünya ne kadar kötüye giderse gitsin sanatın hep var olacağına ve insanları iyileştireceğine inananız.
Biz şuyuz; Çalıştığımız gazetelerden kovulsak da, haksızlığa boyun eğmeyen, kendi mecramızı kurup yola devam edeniz.
Biz şuyuz; Özgürüz, günceliz, yazar çizeniz, haber okuyanız, haber vereniz, sanatın ve sanatçının yanındayız.
Biz gazeteciyiz, yaratıcıyız, sanatçıyız, pes etmeyeniz.
Biz ajandamızı sizlerle paylaşan Ajandakolik’iz.

 

Logo üzeri reklam

Şimdi de Başak Sayan Azra Kohen’e dava açtı


Azra Kohen ve Başak Sayan arasında sular durulmuyor. Geçtiğimiz günlerde Azra Kohen, ‘Fi’ kitabının kendi eserinden çalıntı olduğunu iddia eden Başak Sayan’a açtığı davayı kazanmış, mahkeme ‘Fi’nin Sayan’ın yazdığı “Bağlanma Korkusu”ndan intihal olmadığına karar vermişti. Şimdi de Başak Sayan, instagram’da tanıttığı bir kitap üzerine kendisine hakaret eden Azra Kohen’e dava açmaya hazırlanıyor. 

Buna göre Başak Sayan’ın avukatının basın mensuplarıyla paylaştığı açıklama aşağıda yer alıyor.

“Değerli Basın Mensubu,

Müvekkilimiz Sayın Başak Sayan, 20.12.2020 tarihinde, her hafta olduğu gibi bu hafta da instagram hesabındaki takipçilerine kitap önerisinde bulunmuş ve bu kapsamda şahsi hesabından Stanislaw Lem’in “Aden” isimli kitabını tanıtmıştır. Aynı tarihte Sayın Azra Özge Kohen, şahsına ait Instagram hesabının gerek “akış” gerek ise “hikaye” paylaşım kısmında, müvekkilimiz Sayın Başak Sayan’a ait instagram hesabını etiketleyerek “Yalancı, İftiracı, Art Niyetli, Tescilli Yalancı, Sürekli Belden Aşağı Vuran, Paylaşımlarını Görünce Sanırsınız ki İnsan” vb. şekilde hakaretlerde bulunmuş ve Sayın Başak Sayan’ın Stanislaw Lem’in “Aden” kitabını tavsiye edişiyle, nedeni bilinmez bir anlayışla kendisini ima ettiğini iddia etmiştir. Oysa müvekkilimiz Sayın Başak Sayan, konu olan instagram mesajında Sayın Azra Kohen’e yönelik herhangi bir iddiada ve imada bulunmamış, takipçilerine kitap tavsiyesinde bulunmak dışında bir amaç gütmemiştir. Sayın Azra Kohen’in de mesajında belirttiği gibi, “Aden” isimli pek çok kitap vardır ve Sayın Başak Sayan söz konusu mesajında Azra Kohen’den hiç bahsetmemiş ismini anmamış olmasına rağmen Sayın Azra Kohen’in, müvekkilimize milyonlarca kişi önünde hakaret etmesi, suçtur.

Aynı paylaşımda kitaplarında sadece Kohen soyadını kullanan Azra Kohen’in soyadının “Eşsizliğine” vurgu yapması manidardır. Ancak Kohen’e şunu hatırlatmakta yarar görüyoruz. Türkiye artık bir takım mahfillerin ve lobilerin yargıya etki ettiği eski Türkiye değildir. Kohen’in bu açık şantajını reddediyoruz.

Azra Kohen’in müvekkilimize yönelik tüm hakaretlerine ilişkin suç duyurusunda bulunacağımızı ve aleyhine tazminat davası açacağımızı siz sayın basın mensupları ile paylaşıyoruz.

Saygılarımızla
21.12.2020

YORUM YAP

You don't have permission to register
Follow us on Social Media