‘Sahipsiz hayvanlar’ artık sahipsiz değil!

ajandakolik

Hayvan dostu çalışmalarıyla öne çıkan Kadıköy Belediyesi geçtiğimiz günlerde ‘Sahipsiz Hayvanlar Rehabilitasyon ve Eğitim Merkezi’ binasının temelini attı.

Siz bu paylaşımı okuyunca dünya bir anlığına, bir kez daha güzelleşecek. Çünkü… Hayvan dostu çalışmalarıyla öne çıkan Kadıköy Belediyesi geçtiğimiz günlerde ‘Sahipsiz Hayvanlar Rehabilitasyon ve Eğitim Merkezi’ binasının temelini attı.   Kadıköy Belediyesi çevre, sağlık, eğitim alanlarında olduğu gibi hayvan dostlarına yönelik çalışmalarına bu defa da bu rehabilitasyon merkezini ekledi. 1970 metrekarelik alanda, 3 kat olarak hizmet verecek binada, 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu kapsamında sahipsiz hayvanların rehabilitasyonu sağlanacak. Muayene, operasyon ve acil müdahale odalarının yanı sıra hayvanların dolaşabileceği, yaklaşık 1000 metrekarelik yeşil alanı da olacak. Merkez acil, ilk yardım gibi hızlı ve anlık müdahaleleri yapılan hayvanların barınağa sevki konusunda da ara istasyon olma özelliğine sahip. Merkezde muayene, acil müdahale, tanı ve tedavi, operasyon, kısırlaştırma, aşılama, aşılanan ve kısırlaştırılan hayvanların tanınmasını sağlamak amacıyla işaretleme, kimliklendirme, sahiplendirme ya da alındıkları ortama geri bırakılma gibi hizmetler yürütecek.

‘Geçici Hayvan Bakım Merkezi’ ile sokak hayvanlarının tanı, tedavi, operasyon, aşılama, kısırlaştırmasını yapan ve çeşitli kampanyalarla sokak hayvanlarına farkındalık yaratan belediye şimdi de ‘Sahipsiz Hayvanlar Rehabilitasyon ve Eğitim Merkezi’ binasının temelini atarak kalbimizi fethetti.🐶🐱🐦🐔🐤🐣 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu kapsamında sahipsiz hayvanların rehabilitasyonu sağlanacak. Merkezde muayene, acil müdahale, tanı ve tedavi, operasyon, kısırlaştırma, aşılama, aşılanan ve kısırlaştırılan hayvanların tanınmasını sağlamak amacıyla işaretleme, kimliklendirme, sahiplendirme ya da alındıkları ortama geri bırakılma gibi hizmetler verilecek. 🙏 Teşekkür ederiz.
Paylaş ki çoğalsın:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Nesli tükenmek üzere olan 5 hayvan 'Soylar' belgeselinde...

BBC Stüdyoları Doğa Tarihi Departmanı’nın yeni belgesel dizisi Soylar, nesilleri tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olan beş hayvan türünün peşine düşüyor.