banner-image

 

Biz Kimiz ?

Biz şuyuz; Dünya ne kadar kötüye giderse gitsin sanatın hep var olacağına ve insanları iyileştireceğine inananız.
Biz şuyuz; Çalıştığımız gazetelerden kovulsak da, haksızlığa boyun eğmeyen, kendi mecramızı kurup yola devam edeniz.
Biz şuyuz; Özgürüz, günceliz, yazar çizeniz, haber okuyanız, haber vereniz, sanatın ve sanatçının yanındayız.
Biz gazeteciyiz, yaratıcıyız, sanatçıyız, pes etmeyeniz.
Biz ajandamızı sizlerle paylaşan Ajandakolik’iz.

 

Logo üzeri reklam

Dijitalde Piyano Festivali devam ediyor


İstanbul Gedik Üniversitesi ve Gedik Sanat bu dönüşen süreçte dijital ortamda gerçekleştirdiği Piyano Festivaline Aralık ayında doludizgin devam ediyor. 21 Ekim 2020 – 26 Mayıs 2021 tarihleri arasında gerçekleşecek festivalde şimdiye kadar Devlet Sanatçımız Gülsin Onay, ödüllü piyanistlerimiz Gökhan Aybulus ve Özgür Ünaldı performans sergiledi.

Aralık ayında ise dünyaca ünlü festivallerde yer almış, önemli yarışmalarda ödül kazanmış üç değerli piyanistimize ev sahipliği yapan proje kapsamında 16 Aralık akşamı Çağdaş Özkan’ın Scarlatti ve 30 Aralık akşamı Emre Elivar’ın Schubert yorumlarını dinleyeceğiz.

PROGRAMDA NELER DİNLEYECEĞİZ? 
D.Scarlatti’nin 8 sonatını Amerika’nın köklü okulu The Julliard School mezunu Çağdaş Özkan, F.Schubert’in D946 Piyano için Üç Parça adlı eserini Sony imzasıyla çıkardığı albüm kaydının ardından Bremen Piyano Yarışması ödülü sahibi Emre Elivar çalacak.

16 Aralık saat 21.00’da Çağdaş Özkan, 30 Aralık saat 21.00’da ise Emre Elivar performanslarını sergileyecekler.

FESTİVALİN AMACI TÜRK SANATÇILARIN DESTEKLENMESİNE VURGU YAPMAK
Gedik Holding’in Eğitim ve Sanat alanındaki topluma karşı sorumluluğunu temsil eden İstanbul Gedik Üniversitesi ve Gedik Sanat; Türk sanatçıların yaratılarını desteklemek, bu sanatçıların başarılarını uluslararası platformda duyurmak ve yaşadığı topluma duyarlı, çok yönlü düşünebilen nesiller yetiştirmek konularındaki hedefleri ışığında bu dijital platformdaki piyano festivalini gerçekleştirmektedir.

YORUM YAP

You don't have permission to register
Follow us on Social Media