AjandaKolik Reklam

 

 

PEKİNEL KARDEŞLER UZAKTAN HİZMET İÇİ MÜZİK EĞİTİMLERİNE BAŞLIYOR


her & Süher Pekinel Anadolu Müzik Eğitimi Sistemi, yüz yüze hizmet içi eğitimler kapsamında Müzik Eğitimi derslerinin telafisini gerçekleştirerek uzaktan hizmet içi eğitimlere başlıyor.

Uluslararası sanatçılarımız Güher&Süher Pekinel, dünyada örnek, başarı ve sürdürülebilirliklerini kanıtlayan müzik eğitim sistemleri ile kültürler arasında kopmaz bağlar kurmaya yönelik ilkleri gerçekleştirerek ilham  kaynağı olmaya devam ediyor.

Sistem, yüz yüze hizmet içi eğitimler kapsamında Orff- Schulwerk Tekniği ile Müzik Eğitimi derslerinin telafisini gerçekleştirerek, uzaktan hizmet içi eğitimlere başlıyor.

Anadolu’da tüm okullarda müziğin ve müzik eğitiminin ulaşamadığı çocuk kalmaması gayesi ile okul öncesi, sınıf öğretmenleri ve müzik öğretmenleri Mebbis sayfası üzerinden başvurularını artık gerçekleştirebiliyor.

15 yıldır bakanlık onaylı, adım adım altyapısını güçlendirerek ilerleyen Güher & Süher Pekinel Anadolu Müzik Eğitimi, 52 ilden öğretmenin katılımlarına ek, uzaktan online hizmet içi eğitimlerde ilk ve tek olarak Türkiye’nin 81 iline ulaşıyor. Her oturumda 300 öğretmen katılım sağlayabiliyor. Kursları verecek eğitmenler, bizzat Salzburg Mozarteum Üniversitesi,  Orff Enstitüsünde  öğrenim görmüş olup, Anadolu’da 2017 yılından bu yana faal olarak MEB ile hizmet içi eğitim dersleri veriyorlar.

Pekineller, profesyonel kariyerlerinde sınır tanımayan uluslararası müzisyenler olarak klasik müzik dünyasına katkılarının yanı sıra, öğrencilik yıllarında filizlendirdikleri müzik eğitim sistemlerini  çok uluslu vizyonları ile Türkiye’de  yeni bir  yapı ve form çerçevesinde hayata geçirdiler. Bir toplumun her zaman ileriyi hedefleyerek kalkınması adına, mutlu ve dengeli, ayaklarının üzerine sağlam basan, her yönden kendi ile barışık ve global vizyona sahip bir nesil yetişmesi amacı ile sağlam temellere oturtarak kurdukları müzik eğitim sistemlerini Türkiye’de büyük bir heyecan ve adanmışlık ile devam ettiriyorlar.

Pekineller; “Birbiri içine geçen yapısı ve organik olarak birbirini tamamlayan,  dünyada örnek, başarı ve sürdürülebilirliklerini kanıtlayan müzik eğitim sistemlerimizi anaokul, ilköğretim ve ortaöğretim aşamasında sürdürmeye devam ediyor olmak, vizyonumuz çerçevesinde  eğitimin tüm Türkiye’ye yayılması açısından çok önemli . Duygusal ve matematiksel zekayı, aynı anda analitik ve metodik olarak müzik eğitimi sayesinde destekleyen pedogojik  sistemlerin ülkemizde  özellikle Anadolu’da tüm okullarda MEB desteği ile müfredatta yer alması son derece önemli ve ileriye dönük bir gereksinim.

 

YORUM YAP

You don't have permission to register
Follow us on Social Media