AjandaKolik Reklam

 

 

Osman Kavala için animasyon filmi

18 Ekim 2017’den beri Silivri Cezaevi’nde tutulan Osman Kavala için dostları bir animasyon filmi hazırladı.  

Silivri Cezaevi’nde neredeyse iki buçuk yılı aşkın süredir tutuklu olan iş insanı, hak savunucusu Osman Kavala’nın dostları, onu bir kez daha yalnız bırakmadı ve tam 951 gündür hapiste olan Kavala için mini bir animasyon fimi hazırladı. Kavala’nın hayatından kesitler sunan “Osman Kavala kimdir” ismindeki bu animasyon filminde Kavala’nın kim olduğu ve toplumsal hayata katkıları anlatılıyor.

Animasyon filminde imzası olan Kavala’nın dostları şöyle: Tan Cemal Genç, Murat Çelikkol, Didem Pekün, Asena Günal, Çiğdem Mater, Arsinee Khanjian, Özge Ersoy, Merve Ertufan, Evrim Kavcar ve Ayça Telgeren.

Osman Kavala, Vaclav Havel İnsan Hakları Ödülü’ne aday

Osman Kavala, Avrupa Konseyi “Vaclav Havel İnsan Hakları Ödülü”ne aday gösterildi. Kavala, 18 Ekim 2017’den beri Silivri Cezaevi’nde tutuluyor.

Kavala’yı aday gösteren isimler arasında dilbilimci, tarihçi ve insan hakları aktivisti Prof. Dr. Noam Chomsky ile Fransız filozof Prof. Dr. Etienne Balibar da bulunuyor.

 Adaletin bir an önce yerini bulması dileğimiz. İçimiz buruk, bu videoyu paylaşıyoruz biz de…

#OSMANKAVALAYAÖZGÜRLÜK

Comments
  • ES

    Merhabalar,
    Paylasim içiin tesekküler. Acaba video’nun yabanci dillerde (ingilizce ve fransizca, mesela) altyazili versiyonu var mi? Yoksa fransizcasi için yardimci olabilirim. Herhalde video’yu yapanlarla ilestisime geçip onlardan yazili metini alip yapilabilir. Yardimci olabilirmisiniz lütfen? Sagolun.

    Haziran 13, 2020
YORUM YAP

You don't have permission to register
Follow us on Social Media