Osman Kavala için animasyon filmi

ajandakolik 1

18 Ekim 2017’den beri Silivri Cezaevi’nde tutulan Osman Kavala için dostları bir animasyon filmi hazırladı.  

Silivri Cezaevi’nde neredeyse iki buçuk yılı aşkın süredir tutuklu olan iş insanı, hak savunucusu Osman Kavala’nın dostları, onu bir kez daha yalnız bırakmadı ve tam 951 gündür hapiste olan Kavala için mini bir animasyon fimi hazırladı. Kavala’nın hayatından kesitler sunan “Osman Kavala kimdir” ismindeki bu animasyon filminde Kavala’nın kim olduğu ve toplumsal hayata katkıları anlatılıyor.

Animasyon filminde imzası olan Kavala’nın dostları şöyle: Tan Cemal Genç, Murat Çelikkol, Didem Pekün, Asena Günal, Çiğdem Mater, Arsinee Khanjian, Özge Ersoy, Merve Ertufan, Evrim Kavcar ve Ayça Telgeren.

Osman Kavala, Vaclav Havel İnsan Hakları Ödülü’ne aday

Osman Kavala, Avrupa Konseyi “Vaclav Havel İnsan Hakları Ödülü”ne aday gösterildi. Kavala, 18 Ekim 2017’den beri Silivri Cezaevi’nde tutuluyor.

Kavala’yı aday gösteren isimler arasında dilbilimci, tarihçi ve insan hakları aktivisti Prof. Dr. Noam Chomsky ile Fransız filozof Prof. Dr. Etienne Balibar da bulunuyor.

 Adaletin bir an önce yerini bulması dileğimiz. İçimiz buruk, bu videoyu paylaşıyoruz biz de…

#OSMANKAVALAYAÖZGÜRLÜK

Paylaş ki çoğalsın:

One thought on “Osman Kavala için animasyon filmi

  1. Merhabalar,
    Paylasim içiin tesekküler. Acaba video’nun yabanci dillerde (ingilizce ve fransizca, mesela) altyazili versiyonu var mi? Yoksa fransizcasi için yardimci olabilirim. Herhalde video’yu yapanlarla ilestisime geçip onlardan yazili metini alip yapilabilir. Yardimci olabilirmisiniz lütfen? Sagolun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Rezan Has Müzesi de kapılarını açıyor

Rezan Has Müzesi kapılarını yeniden ziyarete açıyor. 15 Haziran’dan itibaren ziyaretçilerini karşılamaya hazırlanan Müze, etkinlik ve sergi programıyla önümüzdeki dönemde sanatseverlere özlediği kültür ve sanat deneyimini yeniden yaşatacak. Gişede fiziksel temasın önlenebilmesi için Müze, 15 Ağustos tarihine kadar ücretsiz olarak gezilebilecek. Rezan Has Müzesi, yaşadığımız olağanüstü süreçte fiziksel olarak kapansa […]