Ödüle doymayan Damla Sönmez’den ‘Sibel’

ajandakolik


Damla Sönmez’in başrolünü oynadığı bir kadının özgürleşme hikâyesini anlatan, yeni yılın merakla beklenen yerli filmlerinden ‘ Sibel’, 22 Şubat’ta vizyona giriyor. Filmin 27 Aralık’ta İKSV Galaları ve 1 Ocak’ta Başka Sinema kapsamında iki özel gösterimi olacak.

Az kaldı. Merakla beklediğimiz filmlerde yerli filmler kategorisinde listeye giren filmlerin başında, ‘Sibel‘ , şubatın son haftası vizyonda.  ‘Sibel’deki performansıyla 25. Uluslararası Adana Film Festivali, 55. Ulusal Yarışma, 6. Muret Film Festivali (Fransa)’nde En İyi Kadın Oyuncu ve 20.Eskişehir Film Festivali’nde Yılın Performansı ödüllerini kazanan Damla Sönmez, filmden beklentimizi büyük tutuyor.  Londra Film Haftası’ndan da ‘En İyi Oyuncu’ ödülüyle Sönmez’den filmi henüz izlememiş bizlerin beklentisi büyük elbet. 25. Adana Film Festivali’ne En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu ödülünü kazanan  Emin Gürsoy’un yanında  Erkan Kolçak Köstendil, Elit İşcan,Meral Çetinkaya ve Gülçin Kültür Şahin de Damla Sönmez’e filmde eşlik eden isimler.

Filmin konusuna biraz değinecek olursak, Karadeniz’in küçük bir köyünde babası ve kız kardeşiyle yaşayan 25 yaşındaki Sibel’in hikayesidir bu. Çocukluğunda geçirdiği hastalık sebebiyle konuşamayan, çevresiyle ıslık diliyle anlaşan Sibel’in hayatı tarla, orman ve ev arasında geçer. Köyde kendini yalnız ve dışlanmış hisseden Sibel, gizemli bir kurdun peşindeyken bir gün ormanda saklanan Ali adında bir yabancıyla karşılaşır. Sibel, Ali’yle iletişim kurmaya başlayınca, içinde gizlenen gücü fark edecektir.

Sonrasını izlemek için 22 Şubat’ı bekliyoruz heyecanla…

 

Paylaş ki çoğalsın:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Hasan Koca'dan 'İz-Trace' resim sergisi

Trump Alışveriş Merkezi’nde yer alan Trump Art Gallery, yerli ve yabancı sanatçılara ve sanat eserlerine ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Trump Art Gallery bu kez ünlü moda […]