banner-image

 

Biz Kimiz ?

Biz şuyuz; Dünya ne kadar kötüye giderse gitsin sanatın hep var olacağına ve insanları iyileştireceğine inananız.
Biz şuyuz; Çalıştığımız gazetelerden kovulsak da, haksızlığa boyun eğmeyen, kendi mecramızı kurup yola devam edeniz.
Biz şuyuz; Özgürüz, günceliz, yazar çizeniz, haber okuyanız, haber vereniz, sanatın ve sanatçının yanındayız.
Biz gazeteciyiz, yaratıcıyız, sanatçıyız, pes etmeyeniz.
Biz ajandamızı sizlerle paylaşan Ajandakolik’iz.

 

Logo üzeri reklam

Nuri Bilge Ceylan’ın yeni filmi “Kuru Otlar Üstüne


Ve Nuri Bilge Ceylan’ın yeni filmi “Kuru Otlar Üstüne”nin gösterim yılı ve oyuncu kadrosu belli oldu. Film, 2022 yılında izleyici ile buluşacak. Kadrosunda ise Deniz Celiloğlu, Merve Dizdar ve Musab Ekici gibi isimler yer alıyor.

“AhlatAğacı”ndan sonra yeni bir Nuri Bilge Ceylan filmi nasıl olacak diye merak edenler, bekleyenler, bu haber sizin için. Ceylan’ın “Kuru Otlar Üstüne” adını taşıyan yeni bir film üzerinde çalıştığı bilgisi bu yılın başında ortaya gelmişti.

Filmin tam tarihi ile ilgili kesin bir bilgi henüz verilmezken kadrosunda yine yepyeni isimler göze çarpıyor. Anadolu’nun ücra br köyünde genç bir öğretmen olan Samet’in hayatı üzerine odaklanacak olan filmde “Kanıt” dizisiyle hafızalarda yer eden, aynı zamanda tiyatro oyuncusu Deniz Celiloğlu, bugünlerde”Masumlar Apartmanı” dizisiyle isminden sıkça bahsettiren Merve Dizdar ve “Babamın Kanatları” filminden hatırlayacağınız Musab Ekici rol alıyor.

2014 Cannes Film Festivali’nde Altın Palmiye kazanan “Kış Uykusu” ile “Ahlat Ağacı” arasında dört yıl ara veren Ceylan’ın yine dört yıl sonra sinemaya dönecek olması da dikkat çeken bir ayrıntı.

YORUM YAP

You don't have permission to register
Follow us on Social Media