Müziğin ritmini şehrin her köşesinde yakala: Audıoban sunar…

Sanatçıları ve müzik sahnesinin farklı alanlarında çalışan isimleri, çeşitli mekanlarda kurguladığı etkinliklerle dinleyiciyle ve birbirleriyle buluşturan yepyeni müzik platformu Audioban, Ocak ayında da yola tam gaz devam ediyor ve farklı isimleri ağırlıyor.

Dinleyicisini DJ performansları, konserler, söyleşiler ve workshoplarla bir araya getiren Audioban etkinlik çeşitliliği ile İstanbul’un farklı mekanlarına yayılmaya çoktan başladı bile…

Türkiye’den yeni sesleri dinleyiciyle buluşturmayı ve sosyal yaşamın her alanını farklı deneyimlerle canlandırmayı amaçlayan bir müzik inisiyatifi olarak hayata geçen Audioban, Ocak ayında pek çok mekanda kurguladığı etkinliklerle müzik üretimini desteklemeye ve müziğin dinleyiciye iletilmesine aracı olmaya devam ediyor.

Birbirinden Farklı Tema ve Sanatçılar İle…

Ocak ayında Audioban’in müzikseverler ile buluşturacağı etkinlikler arasında Bant Mag iş birliğiyle İstanbul’da ilk kez sahne alacak olan, Sahra kıyısındaki Nijer köyü Illighadad’dan çıkarak Tuareg müziğinde kadınların sesini yükselten Les Filles de Illighadad konseri yer alacak. Yine Ocak ayında, müzik dünyasında alternatif, bağımsız ve yenilikçi üretimlerin yanında duran iki oluşum Audioban ve Red Bull Music’in birlikte düzenlediği gecede Jtamul, Affet Robot, RedRice b2b Fosil, Robogeisha ve TKO’nun canlı performanslarıyla Pan’s Social House’u dolduracak. Audioban tarafından her ay düzenlenen “Plakçıda Buluşmalar” serisinin Ocak etkinliği kapsamında ise Jethro Tull’dan Led Zeppelin’e pek çok dev ismin plaklarının Türkiye’deki kapaklarını hazırlayan çizer Betül Atlı ile bir sohbet gerçekleşecek.

Peki bu hafta Audioban’le yolumuza kimler çıkıyor? 

15 Ocak Salı

Audioban & Bant Mag iş birliği ile Les Filles De Illighadad

Lokasyon: Bant Mag. Havuz / Bina

20:30


17 Ocak Perşembe

Audioban Presents: Corporate Trio

Lokasyon: Mentha Nova

Saat: 21.30

18 Ocak Cuma

Audioban meets Red Bull Music

Lokasyon: Pan’s Social House

Performanslar: Jtamul, Affet Robot, RedRice b2b Fosil, Robogeisha ve TKO

Saat: 22.00

20 Ocak Pazar

Plakçıda Buluşmalar: Betül Atlı

Lokasyon: Kontra Record Store

Saat: 16.00

YORUM YAP

You don't have permission to register
Follow us on Social Media