banner-image

 

Biz Kimiz ?

Biz şuyuz; Dünya ne kadar kötüye giderse gitsin sanatın hep var olacağına ve insanları iyileştireceğine inananız.
Biz şuyuz; Çalıştığımız gazetelerden kovulsak da, haksızlığa boyun eğmeyen, kendi mecramızı kurup yola devam edeniz.
Biz şuyuz; Özgürüz, günceliz, yazar çizeniz, haber okuyanız, haber vereniz, sanatın ve sanatçının yanındayız.
Biz gazeteciyiz, yaratıcıyız, sanatçıyız, pes etmeyeniz.
Biz ajandamızı sizlerle paylaşan Ajandakolik’iz.

 

Logo üzeri reklam

Murathan Mungan şarkılarını senfoni orkestrasıyla dinlemek…


Tatatatammmm…
Unutulmaz, şiir gibi, anıları dopdolu, hepimizin hayatının en derin yaralarına bir şekilde içeri sızmayı başarmış o şarkılar şimdi başka bir formda ama yine çok tanıdık karşımıza geliyor. Usta şair, yazar, söz yazarı Murathan Mungan imzalı şarkılar senfonik düzenlemelerle seyircisiyle buluşmaya hazırlanıyor.


Saymakla bitmez ya, birkaçını hatırlamakta fayda var… “Maskeli Balo, Telli Telli, Eskiden, Çember, Fırtına, Aşk Tesadüfleri Sever, Nilüfer, Olmasa Mektubun, Aşk Yeniden” gibi ezbere bilinen o şarkılar, 19 Eylül’de saat 21.00’da Vadi Açıkhava’da Yeni Türkü’nün solisti Derya Köroğlu ve Kalben’in birlikte sahne alacakları projeyle seyirciyle buluşuyor. Üstelik ikiliye Alper Kömürcü yönetiminde 30 kişilik İstanbul Akademi Senfoni Orkestrası eşlik edecek.

GECENİN MİSAFİR YILDIZLARI

Gülden Karaböcek ve Ceylan Ertem de yorumlayacakları Murathan Mungan şarkılarıyla kuşkusuz gecenin rengine renk katacak. Mungan’ın imzasını taşıyan şarkıların senfonik aranjmanları aynı zamanda projenin müzik direktörü de olan Alper Kömürcü’ye ait.

Klasikle popu birleştiren proje; daha önce Senfonik Şebnem Ferah, Senfonik İbrahim Tatlıses, Broadway’den İstanbul’a Müzikaller, Senfonik Divalar-Nilüfer gibi çok ilgi gören projelere imza atan Nurcan Karaca’ya ait.

Ancak koronavirüs salgını nedeniyle fiziksel mesafe kurallarına uygun olarak mekan kapasitesinin çok altında sınırlı sayıda seyirci alınacağı için biletleri bir an önce almakta fayda var. www.biletix.com veya biletix satış noktalarından ulaşabilirsiniz.

YORUM YAP

You don't have permission to register
Follow us on Social Media