banner-image

 

Biz Kimiz ?

Biz şuyuz; Dünya ne kadar kötüye giderse gitsin sanatın hep var olacağına ve insanları iyileştireceğine inananız.
Biz şuyuz; Çalıştığımız gazetelerden kovulsak da, haksızlığa boyun eğmeyen, kendi mecramızı kurup yola devam edeniz.
Biz şuyuz; Özgürüz, günceliz, yazar çizeniz, haber okuyanız, haber vereniz, sanatın ve sanatçının yanındayız.
Biz gazeteciyiz, yaratıcıyız, sanatçıyız, pes etmeyeniz.
Biz ajandamızı sizlerle paylaşan Ajandakolik’iz.

 

Logo üzeri reklam

MİMAR BİLEN GÜNEŞ YAZDI… “MAYA’NIN DÜĞÜNÜ”

“Maya’s Hochzeit” yani “Maya’nın Düğünü”, Mimar Bilen Güneş’in günlüğü. Tek tek her gününü not ettiği bir günlük değil ama… Yaşanmışlıklarından elinde kalan, hayatının kendisinde iz bırakan kesitlerini ve kırılma anlarını bazen yazıyla bazen çizgiyle not düştüğü bir kolaj.

Serbest mimar olarak çalışan Bilen Güneş, günlüğü için “Malum; hayat bir yolculuk…Kimi zaman yolların, kimi zaman koşulların değiştiği ama yolu yürüyenin değişmediği “iki kapılı bir han”. Bu kitap bir yolcunun günlüğü; yaşadıklarının, hissettiklerinin bazen yazıya bazen de çizgiye döküldüğü bir günlük. Bir hatırada, bir duyguda, bir düşüncede ya da bir kişide yaşananları yaşatmak için çıkılan bir yolun ilk öyküsü” diye tanımlıyor.

Hayykitap Yayınları’ndan çıkan kitapla ilgili Bilen Güneş’in aktarımlarına şöyle devam ediyor:

“Bir de ikinci öykü var: Maya Home yani İda Dağları’nın eteklerinde, bahçesinde Nâzım’ın zeytin ağacı; bir mimar olarak yapmayı düşlediğim, kapısı tüm canlara açık bir mekân.

Her iki öykü adını Maya’dan alıyor. Benden önce bu dünyadan göç eden Maya benim kızım. Varoluşçuluğun derin sularına dalmama; varsa eğer yaşamın ve yaşamanın bir anlamı, peşine düşmeme; olgunlaşmama ve tek gerçeğin ölüm değil ama sevmek, yaşamak ve var etmek olduğuna inanmama vesile olan Maya… Ve bu iki öykü, birlikte ve illa ki insanca ve dostça yaşamak içindir…Yaşamaya selam olsun!”

 

YORUM YAP

You don't have permission to register
Follow us on Social Media