Mavi’nin şarkıları şimdi Karya Kayıtları’nda

ajandakolik


Mavi, bugüne kadar yayınlamış olduğu şarkıları arasından seçtiklerini “Karya Kayıtları” ismini verdiği projesinde yeni bir müzikal yaklaşımla yorumlamaya devam ediyor.

Mavi ismiyle tanınan şarkıcı Ayşegül Turan, Karya Uygarlığı’nın hatıralarına, hüzne, melankoliye bulanan Mavi şarkılarına yeniden hayat veriyor ve yepyeni projelerden önce müzikseverlerin hafızasını tazeliyor.

Karya Kayıtları’nın açılışını “Hiçedönük” şarkısı ile gerçekleştiren Mavi, devam şarkısı olarak yine sözü ve müziği kendisine ait olan “Acaba”yı seçti. Daha önce “Şimdi” albümünde yer alan bu şarkıyı Karya Kayıtları için akustik olarak yeniden yorumluyor ve kendi tabiriyle vedalaşıyor. “Acaba”nın düzenlemesi yine Berkant Çelen imzasını taşırken videosunda ise Gümüşlük dayanışması görüyoruz. Mavi’nin yönetmenliğini yaptığı klibin, görüntü yönetmenliğini müzisyen Gözde Öney, kurgusunu albümün davul kayıtlarını da çalmış olan müzisyen Okay Aynur üstleniyor.

Paylaş ki çoğalsın:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Eski Defterler'deki şarkıları şimdi bir de plaktan dinleyin...

Bülent Ortaçgil külliyatının önemli bir yerinde duran  ve unutulmaz şarkılara evsahipliği yapan “Eski Defterler” albümü ilk kez plak formatında yayınlanıyor. Albüm 1999 yılında Ada Stüdyo’da gerçekleşen çok özel bir kaydın ürünü…  Eski […]