banner-image

 

Biz Kimiz ?

Biz şuyuz; Dünya ne kadar kötüye giderse gitsin sanatın hep var olacağına ve insanları iyileştireceğine inananız.
Biz şuyuz; Çalıştığımız gazetelerden kovulsak da, haksızlığa boyun eğmeyen, kendi mecramızı kurup yola devam edeniz.
Biz şuyuz; Özgürüz, günceliz, yazar çizeniz, haber okuyanız, haber vereniz, sanatın ve sanatçının yanındayız.
Biz gazeteciyiz, yaratıcıyız, sanatçıyız, pes etmeyeniz.
Biz ajandamızı sizlerle paylaşan Ajandakolik’iz.

 

Logo üzeri reklam

maNga’NIN KURUCULARINDAN DJ EFE YILMAZ’DAN “BANGOVERZ”


Efe Yılmaz ve Mert Zeybekci’den oluşan elektronik müzik ikilisi Bangoverz, ilk single’ları Hard Reality’i GRGDN Müzik etiketiyle dinleyicilerin karşına çıkardı. Melike Konur’un güzel sesiyle eşlik ettiği Hard Reality, hayat mücadelesinin özünün ve ruhumuzu korumak için yarattığımız hayal dünyalarında nasıl başa çıktığımızın öyküsü.


Bangoverz, 2010’da ülkemize Eurovision ikinciliği getiren, MTV EMA ödüllü ve yaklaşık 200 bin fiziksel albümü satılan maNga’nın eski DJ’i Efe Yılmaz ve Deep, Tekno ve House müziği setleri ile sahip olduğu vizyonu ifade eden Mert Zeybekci tarafından 2020 yılında İstanbul’da kuruldu.
Eğlenme üzerine kurulu bakış açılarıyla bir araya getirdikleri house ve tekno müziğe ait elementlerin sentezlendiği bu yeni parçaları, harika baslardan, arpejlerden ve son derece modern hatlardan oluşuyor.
Hard Reality, ikilinin gelecekteki maceralarına kapıları aralayan ilk parçaları.
Bangoverz, 2021 yılında daha birçok parça yayınlamayı ve online ve canlı sahnelerde performanslar vermeyi planlıyor.
Amerika’da izlediği bir DJ performansı sonrasında turntable tekniğine ve sesine aşık olan Efe Yılmaz, 1999 yılına gelindiğinde, kendisi çoktan elektro alanında müzik yapmaya ve radyo DJ’liğine başlamıştı.
Efe, maNga grubu ile ülkemizi temsil ettiği 2010 Eurovision’u dahil tüm dünyada çeşitli performanslar icra ederek ve 4 albüm çıkardı. 2013’te grupla yollarını ayırdıktan sonra müzik kariyerine tek başına, prodüktör ve turntable sanatçısı olarak devam eden Efe, şimdilerde Kadir Has Üniversite’sinde Breakdance, Grafiti ve Turntablizm eğitimleri veriyor.
Gençlik yıllarından beri müzik dünyasının her bir tarafında yer alan Mert Zeybekci, İstanbul elektronik gece hayatının yükselişinin öncesinde house ve tekno müziğe derin bir sevgi duymuş, heyecan dolu setleriyle kendini ifade etmeye başlamıştır. Mert, daha birçok sahne gösterisi icra etmeyi ve Deep, Tekno ve House müziğinde sahip olduğu vizyonu tüm dünyaya sergilemeyi planlıyor.
YORUM YAP

You don't have permission to register
Follow us on Social Media