LEGO İLK LGBTQIA+ SETİNİ ÇIKARDI


Lego Group, “Herkes Mükemmeldir” sloganıyla yola çıkarak ilk LGBTQIA+  temalı Lego setini Onur Ayı’ndan hemen önce düzenlediği bir lansmanla tanıttı.

1 Haziran’da Lego çevrimiçi mağazasında satışa çıkacak olan set, her biri kendi saç stiline ve gökkuşağı rengine sahip 11 monokrom figürden oluşuyor. Setteki renkler gökkuşağı bayrağından ilham alıyor.


Set aynı zamanda “LGBTQIA + topluluğundaki herkesin çeşitliliğini temsil etmek için” siyah ve kahverengi renklerin yanı sıra transseksüel topluluğu temsil eden soluk mavi, beyaz ve pembe renkleri de içinde barındırıyor.


Lego Group’un tasarımdan sorumlu başkan yardımcısı Matthew  Ashton yaptığı açıklamada, kapsayıcılığı simgeleyen bir model yaratmak istediğini söyledi. Ashton, “Bu set, dünyadaki tüm güzel drag queenlere verilmiş bir selam” dedi. Aslında seti ilk olarak kendi masası için tasarladığını belirten tasarımcı, “Ofis değiştirdim o yüzden beni ve parçası olmaktan gurur duyduğum LGBTQIA+ toplumunu anlatacak bir şey istemiştim” diye konuştu.

YORUM YAP

You don't have permission to register
Follow us on Social Media