banner-image

 

Biz Kimiz ?

Biz şuyuz; Dünya ne kadar kötüye giderse gitsin sanatın hep var olacağına ve insanları iyileştireceğine inananız.
Biz şuyuz; Çalıştığımız gazetelerden kovulsak da, haksızlığa boyun eğmeyen, kendi mecramızı kurup yola devam edeniz.
Biz şuyuz; Özgürüz, günceliz, yazar çizeniz, haber okuyanız, haber vereniz, sanatın ve sanatçının yanındayız.
Biz gazeteciyiz, yaratıcıyız, sanatçıyız, pes etmeyeniz.
Biz ajandamızı sizlerle paylaşan Ajandakolik’iz.

 

Lays Fırından’dan Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı’na destek

 

Yüzde 50 daha az yağlı Lay’s Fırından, kullanıcılarına dakikalar içinde mutluluk ulaştıran Getir ile birlikte kadınlara destek olmayı amaçlayan yeni bir kampanya başlatıyor.

15 Kasım – 15 Aralık 2020 tarihleri arasında geçerli olacak kampanya süresince, Getir’den Lays Fırından portföyünde yer alan ürünleri satın alan herkes KEDV’e (Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı) destek sağlamış olacak.

Lay’s Fırından, dar gelirli kadınlarımızın kekik, nane, haşhaş gibi bitkileri fırınlarda kurutup satarak ekonomik değer yaratmalarına destekte bulunacak. Bu alanda yerel uzmanlıklar geliştiren kadınlar, ailelerinin geçimlerine katkıda bulunacak.

KEDV, 1986 yılından bu yana, yoksulluk ve eşitsizliklerin var olmadığı güçlü bir toplum oluşturmaya katkıda bulunmak amacıyla, kadınların yaşamlarını iyileştirme çabalarına destek olmak ve yerel kalkınmadaki liderliklerini güçlendirmek için çalışıyor. Vakıf bu doğrultuda, bireysel ve kolektif kapasite geliştirme, kooperatifleşme, ekonomik güçlenme ve afet/göç alanlarında programlar yürütüyor. Kâr amacı gütmeyen bir sivil toplum kuruluşu olan KEDV, dar gelirli kadınların yoksullukla mücadeledeki uzmanlıklarına, ailelerini ve toplumu geliştirme, dönüştürme güçlerine inanıyor. Kuruluş bu inançla, dar gelirli kadınlarla ilkeli bir ortaklık anlayışıyla çalışıyor, tüm projelerini onların ve çevrelerinin sinerjisiyle geliştirirken, yerel yönetimler ve toplumdaki diğer aktörlerle de iş birliği yapıyor.

YORUM YAP

You don't have permission to register