KÜLTÜREL, TOPLUMSAL VE BİYOLOJİK ÇEŞİTLİLİĞİ KUCAKLAYAN FİGÜR PAKETİ “LITTLE PEOPLE HUMAN KIND”

Fisher- Price®, okul öncesi oyuncak kategorisinde bugüne kadarki en kapsayıcı Little People® figür paketi ‘Humand Kind’ı çocuklarla buluşturuyor. Little People® Human Kind figür paketi; etnik kökenler, meslekler, cinsiyetler, yaş, engellilik ve sağlık durumlarının yanı sıra saç stilleri ve renkleri açısından da çeşitlilik içeriyor. 

Dünyanın 1 numaralı ilk yaş ve okul öncesi çağı markası Fisher-Price®; dünyada çeşitli yeteneklere, geçmişlere, yaşlara, ırklara, dinlere, cinsiyetlere ve diğer özelliklere sahip bireylerin kabul edilmesinin, hoş karşılanmasının ve adil davranılmasının kutlandığı “World Inclusion Day”e özel, çocuklar için sınırlı sayıda ürettiği Little People® Humand Kind figür paketini duyuruyor. “World Inclusion Day” insanlarda kültürel, toplumsal ve biyolojik çeşitliliği kucaklayan bir bakış açısı oluşturmayı amaçlıyor. Pakette altı cilt tonunun, farklı mesleklerin (geri dönüşüm toplayıcısı, fırıncı, anne, fotoğrafçı, doktor dahil), farklı sağlık durumlarının (görme, vitiligo), farklı engellerin (tekerlekli sandalye kullanımı) ve cinsiyetlerin yanı sıra farklı yaşların, çeşitli saç stillerinin ve renklerinin temsil edildiği Little People® karakterleri bulunuyor.

Little People® Humand Kind figür paketi, Fisher-Price® adına yürütülen ve ebeveynlerin küçük çocukları için okul öncesi oyuncakların kapsayıcılık ve temsiliyeti hakkındaki görüşlerine dair bağımsız bir araştırmanın sonuçlarına dayanarak hazırlandı. Ebeveynlerin kapsayıcı oyuncakların önemini anladıklarını ortaya koyan araştırmaya katılanların yüzde 98’i çocukların her zaman kolay erişilemeyen kapsayıcı oyuncaklara sahip olmasının önemli olduğunu ifade ederken, Türkiye’deki ebeveynlerin yüzde 93’u çocuk oyuncaklarında kapsayıcılık ve temsiliyetin artırılması gerektiğini düşündüğünü belirtiyor. Ebeveynlerin yüzde 24’ü ise mevcut durumda reyonlarda kapsayıcı seçeneklerin bulunmadığını veya kapsayıcı seçeneklerin sayısının çok az olduğunu dile getiriyor.


Fisher-Price® Little People® Humand Kind figür paketi, 10 Ekim “World Inclusion Day”den itibaren Toyzz Shop ve Armağan Oyuncak mağazalarında satışa sunuldu.

YORUM YAP

You don't have permission to register
Follow us on Social Media