Kadın Mücadelesi -Özgürlük, Eşitlik ve Kız Kardeşliğin 150 Yılı

ajandakolik

Özgürlük. Eşitlik. Kız kardeşlik. Yeter ki sesimiz duyulsun! 8 Mart Dünya Kadınlar Günü yaklaşırken Yapı Kredi Yayınları etiketiyle raflarda “sesini duyuran” Kadın Mücadelesi, çizgilerle anlatım yolunu seçen adeta bir kadın hakları kitabı. 

Kadın Mücadelesi feminizm tarihini merak edenler için mutlaka okunması gereken bir grafik roman. 150 yıllık yakın tarihe odaklanan Marta Breen dünyanın dört bir yanında hakları için savaşan kadınları anlatıyor.


Henüz dünyanın her yerinde herkes eşit haklara sahip olamasa da geçtiğimiz yüz elli yıl, umutsuzluğa kapılmamamız gerektiğinin kanıtı niteliğinde. Marta Breen’in güçlü kalemiyle bugün her bireyin doğal hakkı olduğunu düşündüğümüz eğitim, çalışma, seçme ve seçilme haklarını elde etmenin o kadar da kolay olmadığını anlattığı “Kadın Mücadelesi -Özgürlük, Eşitlik ve Kız Kardeşliğin 150 Yılı” Jenny Jordahl’ın müthiş çizimleriyle tamamlanıyor.

Paylaş ki çoğalsın:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Dişi Recep İvedik vakası "Zengo"

Daha ilk sahnede görünür görünmez halinden tavrından, konuşmasından Recep İvedik’in kadın versiyonu olduğunu söylemek için Recep İvedik serisini hatmetmeye gerek yok. “Zengo”, her ne kadar isim olarak eril gibi görünse de (Zenga […]