İstanbul Modern’den Kadınlar Günü Programı

ajandakolik

İstanbul Modern, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde tüm kadınlara sanat dolu bir gün hediye ediyor. Tüm kadın ziyaretçilere müze girişi, atölye çalışması, rehberli tur ve film gösterimi ücretsiz olurken İstanbul Modern Mağaza’da alışveriş yapan tüm kadınlara poster hediye ediliyor.

İstanbul Modern’in kadın izleyicilerine özel düzenlenen atölye çalışmasında katılımcılar, kişisel deneyimlerinden yola çıkarak bir resim oluşturuyor.Çalışma duygu ve düşünceleri görselleştirmenin yollarının araştırılmasına ve sanatsal ifadenin özgürleştirici unsurlarını keşfetmeye odaklanıyor

Kadınlara özel düzenlenen rehberli tur, modern ve çağdaş sanatın temsilcileri olan kadın sanatçıların çalışmalarını kapsıyor.


İstanbul Modern Sinema’da Otar Gittiğinden Beri

Yönetmenliğini Julie Bertucelli’nin yaptığı Otar Gittiğinden Beri adlı filmin gösterimi de kadın izleyicilere ücretsiz olarak gerçekleştiriliyor. Katıldığı festivallerden ödüllerle dönen, sıcak ve dokunaklı bir kadın hikâyesi olan filmde Esther Gorintin, Nino Khomasuridze, Dinara Drukarova rol alıyor. Gösterime katılan yönetmen Julie Bertucelli izleyenlerin sorularını yanıtlamak üzere İstanbul Modern Sinema’da olacak.

İstanbul Modern’de Kadınlar Günü Programı

15.00-17.00“Otar Gittiğinden Beri” Film gösterimi

16.00-17.00 Atölye Çalışması

17.00 -17.45 Rehberli Tur “İplikten Çözülenler” Sergisi

Atölye çalışması 20 kişiliktir.

Paylaş ki çoğalsın:
Next Post

Sónar Istanbul, bu hafta Zorlu PSM'de başlıyor! Hazır mısınız?

Zorlu PSM, bu hafta da ziyaretçilerine sanat dolu etkinlikleriyle kapılarını açmaya devam ediyor. Yılın en heyecanla beklenen festivali Sónar Istanbul, 8-9 Mart tarihlerinde gerçekleşiyor. Müzik, yaratıcılık ve teknoloji başlıklarıyla Barselona’daki merkezinden tüm dünyaya yayılan Sónar’ın İstanbul ayağı, %100 Müzik desteğiyle 8 & 9 Mart tarihlerinde Zorlu PSM’de gerçekleşecek. Sónar Istanbul, yerli ve yabancı elektronik […]