İçinden Caz Geçen Filmler: Morrıssey’le 2018’e veda…

ajandakolik

Yıla veda ederken güzel bir filmle 2018’i taçlandırmaya ne dersiniz? Çok sevilen müzisyen Morrissey’in hayatının anlatıldığı ‘England is Mine’, merakla beklediklerimizden. 

21 yıldır caz müziğine verdiği desteği bir adım öteye taşıyan Garanti Caz Yeşili, ‘İçinden Caz Geçen Filmler’, sinema ve müziği buluşturan film gösterimlerine devam ediyor. Dünyaca ünlü İngiliz müzisyen Steven Patrick Morrissey’in hayatının anlatıldığı, 2018’in son filmi ‘England is Mine’, 30 Aralık’ta bomontiada ALT’ta gösterilecek.

Bu yıl müzisyenlerin hayatlarının sinemada yer bulduğu bir yıl oldu. Queen‘in solisti Freddie Mercury‘nin hayatına yer verilen ‘Bohemian Rhapsody’den sonra şimdi sırada müzik dünyasının en özgün isimlerinden Steven Patrick Morrissey’in hayatı var. 1970’lerde Manchester’daki gençlik yıllarından müzik grubu The Smiths‘i kurduğu günlere uzanan ve müzik tarihine damga vuran bir yıldıza dönüşmesini ele alan ‘England is Mine‘ın yönetmenliğini Mark Gill üstleniyor.

Başka Sinema işbirliğiyle gerçekleşecek ‘İçinden Caz Geçen Filmler’in sonbahar ve kış programında yer alan filmler, orijinal dilinde ve Türkçe altyazılı olarak gösteriliyor. KonserV kullanıcıları, Mobilet üzerinden satılan biletleri %50 indirimli satın alabiliyor. Program kapsamında film gösterimleri Aralık ayının son pazar günü, 30 Aralık’ta ‘England is Mine’ gösterimi ile bomontiada ALT’ta devam edecek.

Paylaş ki çoğalsın:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Next Post

Seni Senin Gibiler Sevsin

Başlığa bakıp da bunun bir temenni mi yoksa beddua mı olduğunu az buçuk tahmin edersiniz. Türk alternatif pop müziğinin en özel kadın şarkı yazarı ve yorumcularından Ceyl’an Ertem,  Sony Music Türkiye etiketiyle yayınlanan yeni albümü […]