banner-image

 

Biz Kimiz ?

Biz şuyuz; Dünya ne kadar kötüye giderse gitsin sanatın hep var olacağına ve insanları iyileştireceğine inananız.
Biz şuyuz; Çalıştığımız gazetelerden kovulsak da, haksızlığa boyun eğmeyen, kendi mecramızı kurup yola devam edeniz.
Biz şuyuz; Özgürüz, günceliz, yazar çizeniz, haber okuyanız, haber vereniz, sanatın ve sanatçının yanındayız.
Biz gazeteciyiz, yaratıcıyız, sanatçıyız, pes etmeyeniz.
Biz ajandamızı sizlerle paylaşan Ajandakolik’iz.

 

Logo üzeri reklam

HALUK LEVENT’TEN ANNESİ İÇİN ANNELER GÜNÜ’NDE “VASİYET” ALBÜMÜ

28 yıllık profesyonel müzik kariyerine birçok önemli albüm ve sayısız konser sığdıran rock müziğin önemli seslerinden Haluk Levent, bu defa annesi için bir albüm hazırladı. 

2019 yılında annesi Sabriye Acil’i kaybeden Haluk Levent, nnesinin en sevdiği türküleri kendine has rock sounduyla yorumladığı yeni albümü ‘Vasiyet’i, Pasaj & Müzik etiketiyle anneler günü haftasında 7 Mayıs Cuma günü yayınlayacak.

Yılın başında sosyal medya paylaşımlarıyla albüm kayıtlarına konsantre olduğunu açıklayan Haluk Levent, yaşadığımız bu pandemi günlerinde “hepimize umut ve moral olması dileğiyle” diyerek yayınlayacağı albümün çıkış türküsünü 23 Nisan Cuma günü dinleyici ile buluşturacak.

Sanatçının Melek Mosso ile birlikte seslendirdiği ve rock tarzında yeniden yorumladığı Neşet Ertaş türküsü “Zülüf Dökülmüş Yüze”nin İmre Haydaroğlu yönetmenliğindeki klibi de aynı gün yayında olacak. “Geçti Dost Kervanı”, Ruhi Su türküsü “Mahsus Mahal”, “Bahçe Duvarından Aştım”, Cem Adrian ile birlikte seslendirdiği Nesimi Çimen türküsü “Şifa İstemem Balımdan”, Ceylan Ertem ile beraber düet yaptığı Aşık Veysel bestesi “Gönül Çalamazsın Aşkın Sazını”, “Efem”, “Hele Yar Zalim Yar”, Turgay Tanülkü ile yorumladığı “Mihriban”; Hayko Cepkin’in konuk olduğu ”Ah Bir Ateş Ver”, Oğuz Aksaç ile beraber söylediği “Gayri Dayanamam Ben Bu Hasrete”, “Halimem”, “Kerkük Zindanı”, Şirin Demirtaş ile düet “Sivas Ellerinde Sazım Çalınır” ve Zilliya Shumilina ile birlikte söylenen Aşık Veysel türküsü “Kara Toprak” gibi ölümsüz 15 türküden oluşan albüm, dijital platformların dışında Cd ve Plak formatlarında da müzikseverlerle buluşacak.

Haluk Levent, bu albümdeki birçok türküye video klip çekeceğini açıkladı. Sanatçı pandemi biter bitmez konserlerle de izleyici ile buluşmayı hedefliyor.

 

YORUM YAP

You don't have permission to register
Follow us on Social Media