Gupse Özay’ın Jüpi’siyle tanıştınız mı?


Oyuncu ve yönetmen Gupse Özay bu defa bir çocuk kitabıyla karşımızda. Jüpi yedi yaşında, sevimli mi sevimli bir kız çocuğu. Devamı için hadi böyle gelin.


Şimdiye dek oyuncu ve yönetmen kimliği ile tanıdığımız Gupse Özay yepyeni yüzüyle karşımıza çıkıyor. Özay’ın çocuklar için kaleme aldığı Jüpi kitaplarının ilk ikisi Doğan Egmont’tan yayınlandı. Jüpi serisini resimleyen Dilek Altıntaş Birben de birbirinden tatlı çizimleriyle hikayelere renk katmış.  Kitap, dört yaş üzeri çocuklara hitap ediyor.

‘Jüpi ve Komşu Teyzenin Konuşan Terlikleri’ ile ‘Jüpi ve Bakkal Amcanın Tonton Bıyığı’ kitapları birbirinden eğlenceli hikayeleriyle okurlarına merhaba diyor. Özay, Jüpi’nin yaramaz bir terliğin peşine düştüğü Jüpi ve Komşu Teyzenin Terlikleri ile dış görünüşün değil eğlenmenin önemini, mutsuz bir bıyığın ardından kendini mahallede akıl almaz bir maceraya davet eden Jüpi ve Bakkal Amcanın Tonton Bıyığı ise hayata gülümseyerek bakmanın değerini anlatıyor. Mahalle yaşantısının sıcak ve samimi dilinden ilhamını alan, komik ve serüven dolu kitaplar ile Jüpi’nin dünyasına siz de davetlisiniz.


İşte size Jüpi’yle ilgili küçük ipuçları:

Jüpi yedi yaşında. En sevdiği yemek bezelye. Onları küçük yeşil gezegenlere benzetiyor. Favori gezegeni en büyüğü olduğu için Jüpiter. Uzaya gitmeyi çok istiyor. Annesinin ona kitap okumasından çok hoşlanıyor. Müzik dinlemeye, hayvanlara ve yastıklardan yaptığı uzay gemisiyle oynamaya bayılıyor. Ha, bir de mahallesini seviyor. Devamlı evde oturup televizyon seyretmek ona göre değil. sokaklar daha eğlenceli ve maceralı.

 

 

You don't have permission to register
Follow us on Social Media